۴۶ میلیارد پیکسل در کنارهم برای ایجاد بزرگ ترین تصویر نجومی تاریخ -آکا

سایت علمی ، اخبار علمی آکانجوم ، ستاره شناسی و فضانوردی

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از زومیت؛ بخش نجوم:

به گزارش آکاایران: هیچ منظره ای نمی تواند زیباتر از نگاه کردن به آسمان پرستاره باشد، حال اما منجمان دانشگاه Ruhr بوخوم آلمان توانستند تصویری تولید کنند که می تواند زیبایی بی حد و اندازه ای را به نمایش بگذارد.

تیم منجمان دانشگاه Ruhr توانستند بزرگ ترین تصویر نجومی تاریخ را ایجاد کنند. این تصویر که در آن راه شیری به نمایش گذاشته شده است از ۴۶ میلیارد پیکسل تشکیل شده است. این تصویر به خاطر حجم بسیار زیاد ۱۹۴ گیگابایتی فقط از طریق سایت خود دانشگاه و این لینک قابل مشاهده است. علاقه مندان می توانند مناطق مختلف راه شیری را به تماشا بنشینند.

این تصویر در پی تلاش ۵ ساله ی این تیم ساخته شده است. از این تصاویر می توان برای کشف ستاره ها، سیارات و دیگر اجرام فضایی استفاده کرد. در این ۵ سال این تیم موفق شد بیش از ۵۰ هزار جرم آسمانی جدید را کشف کنند.

,میلیارد,پیکسل,کنارهم,[categoriy]

۴۶ میلیارد پیکسل در کنارهم برای ایجاد بزرگ ترین تصویر نجومی تاریخ

۴۶ میلیارد پیکسل در کنارهم برای ایجاد بزرگ ترین تصویر نجومی تاریخ -آکامیلیارد,پیکسل,کنارهم,ایجاد,بزرگ,ترین

آکاایران: ۴۶ میلیارد پیکسل در کنارهم برای ایجاد بزرگ ترین تصویر نجومی تاریخ

به خاطر عظمت راه شیری، منجمان مجبور شدند که با استفاده از تقسیم فضا به ۲۸۶ قسمت مختلف و عکس برداری جداگانه از این مناطق چنین تصویر بزرگی را ایجاد کنند. سپس تصویر بخش های مختلف در کنار یکدیگر قرار گرفته و یک تصویر خارق العاده ی ۴۶ میلیارد پیکسلی را شکل دادند . تصاویر این مناطق توسط تلسکوپ واقع در صحرای Atacama شیلی گرفته شده اند.

برای مشاهده ی تصویر تعاملی در سایز بزرگ به این آدرس مراجعه کنید.[ منبع این خبر سایت آکاایران-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۴۶ میلیارد پیکسل در کنارهم برای ایجاد بزرگ ترین تصویر نجومی تاریخ -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات