باید نسبت امنیت با آزادی‌های فردی تعریف شود

تولیت آستان مقدس حضرت امام خمینی(ره) گفت: حوزه امنیت کشور باید نسبت به آزادی‌های فردی و اجتماعی تعریف داشته باشد تا شرایط امنیتی آن مطلوب باشد.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی روز گذشته در آیین تجدید پیمان مدیران و کارکنان حراست دستگاه‌ها با امام راحل(ره) افزود: چنانچه حوزه امنیت یک کشور نسبت به آزادی‌های فردی آحاد جامعه تعریف مشخصی نداشته باشد، طبیعتاً جامعه به امنیتی شدن سوق پیدا می‌کند. وی با بیان اینکه امنیت جامعه امری پسندیده و ارزشمند است ولی برقراری امنیت در ابعاد مختلف به معنای امنیتی شدن جامعه نیست، گفت: امنیت برای ایجاد آرامش است اما اگر از حد خود بگذرد، به ضد خود تبدیل می‌شود.

سید حسن خمینی با بیان اینکه به انسان‌ها نباید به عنوان سوژه نگاه کنیم، گفت: انسان ممکن‌الخطا است و اگر خلاف کرد، باید به عنوان بیمار با او برخورد کرد و تلاش کرد تا او را به جامعه بازگرداند.

سید حسن خمینی افزود: مچ‌گیری در جامعه با ایجاد امنیت تفاوت دارد و مسئولان باید با مردم دلسوزانه برخورد کنند و این دلسوزی باید به فرهنگی در میان همه تبدیل شود و همه خیرخواه همدیگر باشند. وی با اشاره به امنیت مطلوب کشوردر میان منطقه آشوب‌زده خاورمیانه گفت: امروز حکومت جمهوری اسلامی ایران یک نظام پرتوان مقتدر در ایجاد امنیت در یک منطقه طوفان‌زده است و این به دلیل تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) است. مدیران و کارکنان حراست دستگاه‌های اجرایی همزمان با گرامیداشت هفته سربازان گمنام امام زمان(عج)، با حضور در حرم مطهر امام راحل(ره)، به مقام شامخ رهبر کبیر انقلاب اسلامی ادای احترام کردند.

همچنین نوه بنیانگذار انقلاب اسلامی در دیدار با اعضای ستاد بزرگداشت امام(ره) در مرقد مطهر، اظهار کرد: وقتی صحبت از ارزش‌های دینی می‌کنیم، ممکن است فقط ظواهر شرعی به ذهن برسد، اما در کنار ظواهر شرعی- که حتماً باید باشد - باید حقوق مردم، آزادی، ایستادن بر سر عقاید و دست رد بر ظالم زدن نیز وجود داشته باشد. سید حسن خمینی ادامه داد:‌ این بیشتر از اینکه وابسته به شریعت باشد وابسته به اعتقاد است. البته این به معنای «می بخور، منبر بسوزان، مردم آزاری نکن» نیست بلکه هم نباید می‌ خورد؛ هم نباید منبر سوزاند و هم نباید مردم آزاری کرد. باید علاوه بر اینکه به ظواهر دینی تن می‌دهیم همه نسبت به حقوق مردم و رفتارهای احیاناً ظالمانه حساسیت نشان دهیم.

[ منبع این خبر سایت تابناک-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «باید نسبت امنیت با آزادی‌های فردی تعریف شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات