معماهای «شهرزاد» گردآوری شد/ روایتی متفاوت از شب‌های عربی

به گزارش خبرنگار مهر، نشر علوم ریاضی ره‌آورد وابسته به موسسه انتشارات فاطمی به تازگی کتابی را با عنوان «معمای شهرزاد» اثر ریموند اسمالین منتشر کرده که تلفیقی است از داستان برای آشنایی با ریاضیات و علوم وابسته به آن.

ریموند اسمالیت استاد ریاضیات، فلسفه و منطق دانشگاه ایندیانا و دانشگاه دولتی نیویورک در آمریکاست و در شعبده‌بازی و تردستی و موسیقی و نیز طراحی جئول و معما نیز دستی دارد. از جمله مهمترین توانایی این استاد دانشگاه تالیف آثار داستانی معمایی است  که در آنها از معماهای منطقی و ریاضی برای پیشبرد و ساخت داستانش استفاده می‌کند با این تفاوت که او این معماها را نه با روش‌های جبری پیچیده بلکه با توضیحات منطقی در داستانش حل می‌کند.

او در داستان «معمای شهرزاد» نیز با همین رویه و البته تلفیق منطق و فلسفه ریاضیات در کتابش معماهایی را برای گروه‌های سنی متفاوت با توانایی تحلیل ریاضیاتی متفاوت مطرح کرده است.

وی در بخشی از مقدمه خود بر این اثر آودره است: این اثر سرنوشتی کاملات متفاوت از شهرزاد را ترسیم می‌کند. من در این رمان روایتی معمایی از داستان شهرزادی که پیش از این در شب‌های عربی خوانده‌ایم بیان کرده‌ام. رواتی که در نهایت به جایی ختم می‌شود که از آن به عنوان  منطق اجباری یاد می‌کنیم که شروع کتاب دیگری با همین موضوع است.

این داستان از معماهایی ساده برای مخاطبان مبتدی شروع و به طرح داستانی‌معماهایی که تم اصلی آنها پارادوکس است ختم می‌شود. نویسنده همچنین با وجود داستانی بودن کتاب، راه‌حل معماهای طرح شده در اثر را در پایان آن طرح کرده است.

اثر داستانی معمایی با قیمت ۱۳۵۰۰ تومان منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معماهای «شهرزاد» گردآوری شد/ روایتی متفاوت از شب‌های عربی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات