70 میلیارد ریال برای ایجاد بوستان های محله ای و فضای سبز در شهر بندرعباس هزینه می شود

به گزارش دوشنبه خبرنگار ایرنا، مصطفی خادم اظهار داشت: این بوستان ها دارای امکاناتی از قبیل وسایل ورزشی، بدنسازی، اسباب بازی و سرویس بهداشتی بوده وبرای استاندارد سازی وسایل بازی کودکان در بوستان ها کمیته استاندارد سازی با همکاری اداره استاندارد در سازمان پارکها تشکیل شده است.
مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری بندرعباس تصریح کرد: تلاش می شود که در این بوستان ها وسایل بازی متناسب با سنین مختلف راه اندازی شود و فضای بازی کودکان در پارکها از کیفیت لازم برخوردار باشد.
خادم بیان داشت: بندرعباس با کمبود فضای سبز شهری مواجه است و در قالب طرح‌هایی در مناطق و محلات مختلف در حال افزایش سرانه فضای سبز هستیم و ایجاد بوستان های محله ای نیز در همین راستا است.
وی ادامه داد: شهروندان می توانند گزارش ها و انتقادات خود را در مورد وسایل بازی ،وسایل ورزشی و فضای سبز با تماس با شماره های 33753418 الی 19 اطلاع دهند.
وی در بخش دیگری ازصحبت های خود به مساله کمبود آب نیز اشاره کرد و گفت: چالش کمبود آب برای آبیاری فضای سبز همواره در شهر بندرعباس وجود داشته و بالا بودن سطح آب شور در مناطق ساحلی، توسعه فضای سبز را سخت کرده است.
وی ابراز داشت: با اقدامات مناسبی که از سوی این سازمان صورت گرفته، میزان استفاده از آب شرب برای آبیاری فضای سبز به سرعت در حال کاهش است و سعی کرده‌ایم تا با حفر چاه‌هایی با دسترسی مناسب نسبت به آبیاری فضای سبز اقدام کنیم.
خادم از مردم بندرعباس نیز خواست تا به شهرداری در زمینه توسعه فضای سبز کمک کنند و در این ارتباط گفت: تلاش در جهت حفظ و نگهداری و همچنین جلوگیری از تخریب، بهترین کمک شهروندان در این زمینه است.
در شهر بندرعباس 162 بوستان محله ای احداث شده است .
سرانه فضای سبز به ازای هر نفر در کشور 11 و هفت دهم مترمربع می باشد که این سرانه در بندرعباس شش و هفت دهم مترمربع است که نسبت به میانگین کشوری پایین تر است.
7198/ 6048

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «70 میلیارد ریال برای ایجاد بوستان های محله ای و فضای سبز در شهر بندرعباس هزینه می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات