حجم سرمایه گذاری مشترک ایران و کره جنوبی به سرعت افزایش می یابد

دکتر «لی جی یونگ»** که برای شرکت در چهارمین مجمع همکاری های دوجانبه ایران و کره جنوبی به تهران آمده است، به خبرنگار ایرنا گفت: ایران در بخش های مختلف اقتصادی پتانسیل قدرتمندی دارد و کره جنوبی در پی افزایش حجم سرمایه گذاری شرکت های کره ای در ایران است.
وی گفت: موسسه سیاست های اقتصادی بین المللی کره جنوبی با اغلب موسسه های پژوهشی جهان همکاری دارد اما همکاری آن با موسسه های پژوهشی منطقه خاورمیانه از جمله ایران بسیار ضعیف است.
یونگ به تفاهمنامه همکاری که عصر روز یکشنبه ( دیروز) میان این موسسه و موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی ایران در زمینه انجام تحقیقات مشترک و تبادل نتایج مطالعات پژوهشی امضا شد، اشاره و ابراز امیدواری کرد از طریق امضای یادداشت تفاهم، همکاری های مشترک پژوهشی با ایران در آینده افزایش یابد و به توسعه روابط تجاری دو کشور کمک کند.
به گزارش ایرنا، روابط دیپلماتیک ایران و کره جنوبی از اوت 1962 (54 سال پیش) آغاز شد و سفارت ایران در کره جنوبی در آوریل سال 1967 (49 سال پیش) گشایش یافت.
در سفر رسمی «پارک گئون هی» رئیس جمهوری کره جنوبی در اوایل ماه مه 2016 (اواسط اردیبهشت)، 2 کشور با افزایش تجارت دوجانبه به 18 میلیارد دلار در سال موافقت کردند.
کره جنوبی ششمین صادرکننده بزرگ جهان در سال 2014 بود و از تولیدکنندگان صنعتی پیشتاز جهان است.
حجم تجارت دوجانبه ایران و کره جنوبی به دلیل تحریم های بین المللی علیه تهران از 17.4 میلیارد دلار در سال 2011 به 6.1 میلیارد دلار در سال 2015 کاهش پیدا کرد.
تحریم های بین المللی علیه ایران که در سال 2012 تشدید شد، سرانجام در تاریخ 17 ژانویه 2016 (27 دی 1394) لغو شد.
*Korea Institute for International Economic Policy
**Dr.Lee Jae Young
اقتصام**1063**1561

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حجم سرمایه گذاری مشترک ایران و کره جنوبی به سرعت افزایش می یابد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات