پاسخ وزارت ورزش به ابهامات در تشکیل کمیسیون‌های تخصصی جوانان

سیدجواد رضوی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه نقش وزارت وزارت ورزش و جوانان در تشکیل جلسات کمیسیون های تخصصی، یک وظیفه نظارتی است، گفت: هر یک از ۶ کمیسیون تخصصی زیرمجموعه ستاد ساماندهی جوانان دارای رئیس و دبیر مشخص است که این افراد موظفند هماهنگیهای لازم برای تشکیل جلسات را انجام دهند.

وی ادامه داد: براساس برنامه ریزی‌های موجود، رئیس جلسه با دستور کار مشخص مطابق دستورالعمل ها باید به کمک دبیر، جلسات کمیسیون را تشکیل دهند.

مدیرکل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان در پاسخ به برخی انتقادات مطرح شده از سوی روسای کمیسیون های تخصصی جوان در مورد عدم پیگیری وزارت ورزش و جوانان برای تشکیل جلسات کمیسیون‌ها اضافه کرد: رئیس و دبیر هر کمیسیون به صورت رسمی مسئولیت برگزاری جلسات را عهده دار هستند.

رضوی تاکید کرد: دستورالعمل برگزاری کمیسیون‌های تخصصی همه موارد را کاملا مشخص کرده و نحوه برگزاری جلسات، شرح وظایف و ... را پیش بینی کرده است.

وی افزود: معاونت ساماندهی وزارت ورزش و جوانان به طور عام و اداره کل هماهنگی و ساماندهی امور جوانان به طور خاص، به صورت دوره‌ای گزارش کمیسیون‌های تخصصی را مورد بررسی قرار می‌دهد و اگر خروجی کمیسیون‌ها در چارچوب وظایف ستاد ملی ساماندهی امور جوانان نباشد متذکر خواهیم شد.

مدیرکل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان بدون ارائه آمار از تشکیل جلسات کمیسیون‌های تخصصی شش گانه در سال ۹۵ گفت: این جلسات در حال برگزاری است.

به گزارش خبرگزاری مهر، کمیسیون‌ اوقات فراغت جوانان، کمیسیون اشتغال، اقتصاد و مسکن جوانان، کمیسیون فضای مجازی و جوانان، کمیسیون ازدواج جوانان، کمیسیون هویت و مشارکت اجتماعی جوانان و کمیسیون بین الملل جوانان ۶ کمیسیون تخصصی زیرمجموعه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان هستند که با حضور نمایندگانی از دستگاه های تخصصی و صاحبنظران هر حوزه تشکیل شده اند و قرار است خروجی کارشناسی این کمیسیون ها در موضوعات مختلف مرتبط با جوانان، خوراک مباحث مطرح شده در ستاد ملی ساماندهی امور جوانان را تشکیل دهد. با این حال برخی از این کمیسیون‌ها در سال ۹۵ هنوز تشکیل جلسه نداشته اند که برخی علت این موضوع را کم کاری وزارت ورزش و جوانان در انجام هماهنگی برای تشکیل جلسات عنوان کرده بودند.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پاسخ وزارت ورزش به ابهامات در تشکیل کمیسیون‌های تخصصی جوانان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات