فعالیت کارگران فاقد کارت مهارت در بیشتر پروژه های عمرانی استان

به گزارش خبرنگار مهر، سید موسی خادمی شامگاه یکشنبه در نشست شورای فنی استان افزود: در این استان بیش از ۱۰ هزار کارگر دارای کارت مهارت هستند و استفاده از این کارگران در پروژه های عمرانی استان به پیشرفت این پروژه ها و کیفیت بیشتر آنها کمک می کند.

وی اظهار داشت: در این راستا تشکیل اتحادیه صنفی کارگران توسط اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان می تواند موثر باشد.

استاندار در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به واحدهای تولید مصالح ساختمانی گفت: وضعیت واحدهای تولید مصالح ساختمانی غیراستاندارد در استان باید بررسی شود.

خادمی با بیان اینکه داشتن مجوز استاندارد در این واحدهای تولید مصالح ساختمانی از نظر قانون اجباری است، اظهار داشت: این واحدها در صورتی می توانند به تولید تولید مصالح بپردازند که مجوز داشته باشند.

وی افزود: واحدهای که تاکنون مجوز دریافت نکرده اند، تا زمان دریافت مجوز منع تولید دارند.

خادمی تصریح کرد: در این راستا واحدهای تولید مصالح ساختمانی فاقد مجوز استاندارد تعطیل می شوند.

وی افزود: این واحدها باید در یک بازه زمانی و بر اساس اولویت‌بندی تعطیل شوند که افزایش ناگهانی قیمت مصالح را در پی نداشته باشد.

استاندار اظهار داشت: در راستای فزایش واحدهای استاندارد تولید مصالح باید دریافت مجوز با زمان کمتری به متقاضیان ارائه شود.

خادمی افزود: نهادها و ادارات استان نیز باید از واحدهایی که اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان معرفی می کند، مصالح مورد نیاز خود را خریداری کنند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فعالیت کارگران فاقد کارت مهارت در بیشتر پروژه های عمرانی استان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات