ایستادگی قاطعانه در برابر ایجاد شهر جدید «دل عالم»

به گزارش خبرنگار مهر، یدالله موحد یکشنبه شب در نشست شورای حقوق بیت المال در محل دادگستری کرمان اظهار کرد: احیا و مرمت آثار فرهنگی یکی از مسائل جدی است که مورد اهتمام قرار گرفته است.

وی افزود: کاروانسرای وکیل یکی از آثاری است که مدت هاست مدیران استان و سازمان میراث فرهنگی به دنبال مرمت و احیای آن بوده اند و در این راستا قراردادهای متعددی نیز منعقد شده است.

موحد با توجه به اینکه قراردادهای متعددی در راستای مرمت و احیای کاروانسرای وکیل جنب بازار کرمان با بخش خصوصی انجام گرفته است، گفت: متاسفانه تاکنون نه تنها اقدام موثری در این خصوص صورت نگرفته است بلکه در تنظیم قراردادها نیز اتفاقاتی رخ داده که منجر به محکومیت سازمان مربوطه و پرداخت میلیاردها ریال خسارت شده است.

وی ادامه داد: این روند کاری علاوه بر معطل ماندن کار این بنا، برای دولت و بیت المال نیز مسئولیت های سنگینی را ایجاد کرده است ضمن آنکه کار این بنا نیز معطل مانده و برای دولت و بیت المال نیز مسئولیت های سنگینی ایجاد شده است.
موحد گفت: متاسفانه اصل بنای کاروانسرای وکیل در حال از بین رفتن است و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان موظف است که مسئولان صندوق توسعه ایرانگردی و جهانگردی کشور را دعوت کند تا درباره ابعاد اجرای این طرح پاسخگو باشند چرا که اهمال و سهل انگاری در این موضوع در نهایت تضییع حقوق بیت المال را به همراه دارد که در این صورت امکان تعقیب کیفری این افراد وجود دارد.

وی همچنین از تصرفات غیرقانونی روستای الله آباد در حاشیه شهر کرمان خبر داد و گفت: مسائل مربوط به این پرونده باید با دقت بیشتر و سرعت بالاتری مورد بررسی قرار گیرد.

موحد با تاکید بر تشکیل کارگروه برای بررسی پلاک لطف آباد و الله آباد افزود: این کمیته باید با حضور منابع طبیعی، ثبت اسناد و راه و شهرسازی تشکیل شود و طی ۱۰ روز موضوع را بررسی و گزارش آن را به شورای حفظ حقوق بیت المال منعکس کند.

وی با بیان اینکه در حوزه تصرفات تاغ زارها متاسفانه اتفاقاتی در حال روی دادن است که این امر نیازمند نظارت و کنترل بیشتر از سوی دستگاه های مربوطه است.

موحد در ادامه با توجه به درخواست واگذاری زمین برای ایجاد شهر جدید «دل عالم» گفت: همه مجموعه های ذیربط باید گزارش این جلسه مبنی بر شهر جدید دل عالم از مرکز هایتک تا جوپار را به مسئولان بالادستی خود مطرح کنند و ما نیز در درون دستگاه قوه قضاییه این بحث را پیگیری خواهیم کرد و سازمان بازرسی کل کشور نیز این کار را دنبال خواهد کرد و به جد در مقابل این کار ایستادگی می کنیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایستادگی قاطعانه در برابر ایجاد شهر جدید «دل عالم»» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات