اقتدار و سیادت در عرصه دریا را بر همگان دیکته می‌کنیم/تعامل و ارتباط مستقیم اطلاعاتی و عملیاتی نیروی دریایی ارتش و سپاه

دریادار آزاد فرمانده منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش با اشاره به تعامل و ارتباط مستقیم عملیاتی، اطلاعاتی و رزمی نیروی دریایی ارتش و سپاه گفت: این دو نیروبه صورت هم افزا در دریا عمل کرده و سیادت و اقتدار را دیکته می‌کنند.

امیر دریادار حسین آزاد در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در بندرعباس با بیان اینکه برای برگزاری رزمایش برنامه‌ای سالانه داریم و کار خود را طبق برنامه انجام می‌دهیم، اظهار داشت: لازمه حفظ مهارت و توان رزمی و ارتقاء آن، انجام تمرینات و رزمایش‌هاست که بخشی تخصصی بوده و بر اساس برنامه زمان‌بندی انجام می‌شود.

وی بیان داشت: با وجود همه مخالفت‌هایی موجود در منطقه، با هدف اقتدار و سیادت دریایی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با به ثمر نشستن درخت شکوهمند انقلاب اسلامی و تا زمانی که سکان این کشتی در این دریای متلاطم به دست ارتش باشد نه صحنه دریا را خالی می‌کنیم و نه اجازه خدشه وارد کردن به سیادت دریا را به کسی می‌دهیم.

امیر دریادار آزاد تصریح کرد: افتدار و سیادت دریایی در عرصه دریا را بر همگان دیکته می‌کنیم و لازمه آن حضور در دریاست، در هر جایی که منافع و منابع ضرورت پیدا کند حضور می یابیم .

فرمانده منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه، امروز نیروی دریایی ارتش در کنار نیروی دریایی سپاه، به عنوان 2 بازوی توانمند فرماندهی کل قوا در عرصه دریا فعالیت می‌کنند، افزود: این 2 نیرو در تعامل و ارتباط مستقیم عملیاتی، اطلاعاتی و رزمی بوده و به صورت هم‌افزا در دریا عمل کرده و سیادت و اقتدار را دیکته می‌کنند و در زمانی که منافع و منابع نظام در کار باشد با هیچ چیز جز جانشان معامله نمی‌کنند.

وی ادامه داد: اگر امروز لازمه اقتدار و سیادت دریایی، نیازمند رزمایش و حضور در دریا باشد قطعا حضور می‌یابیم زیرا دریا از آن ماست همانطور که در طول عمر پر برکت نظام هیچ وقت سپاه و نیروی دریایی ارتش، دریا را خالی نکردند، رزمایشات دریایی را با هدف اثبات صلح و اقتدار و سیادت دریایی و تامین امنیت توسط کشورهای منطقه برگزار می‌شود.

دریادار آزاد ادامه داد: تجربه نشان داده که حضور بیگانگان در منطقه نه تنها به ایجاد و حفظ صلح و آرامش کمک نکرده بلکه سبب خدشه‌دار شدن امنیت شده است، بنابراین ما اجازه نمی‌دهیم کسی به این امنیت و صلح پایدار خدشه وارد کند.

فرمانده منطقه یکم امامت نیرو دریای ارتش افزود: همانطور که در خشکی، قوانین و مقررات بین المللی حکم‌فرماست در عرصه دریایی نیز چنین است، قوانین بین المللی دریانوردی در عرصه دریاهای آزاد حکم‌فرماست و از قبل نقشه‌های دریایی و محدوده‌هایی را براای نجام تمرینات تخصصی و منطقه‌ای تعین شده که نیازمند اطلاع‌رسانی محلی و منطقه‌ای و بخش دیگر نیز بین‌المللی بوده و نیازمند اطلاع‌رسانی بین‌المللی است، بنابراین اگر رزمایش در بخش منطقه‌ای و یا بین المللی باشد بر اساس محدوده آن اطلاع‌رسانی کلی شده و رزمایشات  به دلیل تامین امنیت همگان در عرصه دریایی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اقتدار و سیادت در عرصه دریا را بر همگان دیکته می‌کنیم/تعامل و ارتباط مستقیم اطلاعاتی و عملیاتی نیروی دریایی ارتش و سپاه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات