اقدام و عمل سپاه پاسداران دشمن را به‌زانو درآورده است/خانواده هاشمی هر جا رفتند آرامش فکری و احساسات مردم را جریحه‌دار کردند

جلیلیان/2 نماینده ولی‌فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان گفت: نیروهای سپاه با الگو گیری از ولایت، اهل اقدام و عمل هستند و چون به دنبال شعار نیستن، دشمن را به‌زانو درآورده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین شمس الله جلیلیان به دفتر خبرگزاری تسنیم استان لرستان در رابطه باکیفیت بخشی حلقه‌های صالحین، مشکلات حوزه فرهنگی استان لرستان، حضور عناصر فتنه در استان، راهکارهای صدور انقلاب اسلامی، پیاده‌سازی بومی شعارهای مقام معظم رهبری و کیفیت‌بخشی به فضای فرهنگی دانشگاه‌های استان به گفت‌وگو نشستیم که مهم‌ترین محورهای بحث به شرح ذیل آمده است

* احیاء امربه‌معروف و نهی از منکر یکی از برنامه‌های اصلی سپاه است.
* نفوذ فرهنگی برای دشمن هزینه کمتر و تأثیرگذاری بیشتری دارد.
* خانواده هاشمی هر جا رفتند آرامش فکری و احساسات مردم را جریحه‌دار کردند.
* توهین به حزب الهی یعنی توهین به هم‌رزم شهدا.
* در مقابل دشمن مقهور، نباید چشم امید ما این باشد که آمریکا کدخدای محل است.
* دشمنان ما هیچ‌گاه قابل‌اعتماد نیستند و تنها باید بااقتدار و عزتمند در مقابل آن‌ها ایستاد.
* راه صدور انقلاب اسلامی پیروی از تفکر امام  خمینی (ره) و رهبری.

آنچه می‌خوانید مشروح گفت‌وگوی نماینده ولی‌فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان با خبرنگاران تسنیم است که بدین شرح است.

تسنیم: امسال چه برنامه‌ای برای گسترش کیفی حلقه‌های صالحین دارید؟

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جلیلیان: کیفیت‌بخشی حلقه‌های صالحین مدنظر مسئولان سپاه است تا در طول سال، جوانانی که در قالب حلقه‌های صالحین دورهم جمع می‌شوند و مباحث معرفتی، شناختی، سیاسی و مسائل مختلف روز را مورد تبادل‌نظر قرار می‌دهند باکیفیت بیشتری دنبال شود.

به‌طور یقین حلقه‌های صالحین به‌عنوان یکی از بحث‌های محوری سپاه مدنظر خواهد بود و ابعاد وسیعی پیدا می‌کند.

معتقدم در حلقه‌های صالحین محور اصلی باید فرمایشات مقام معظم رهبری باشد؛ همان‌طور که رهبری سال را به نام « اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نام‌گذاری کردند ما در عرصه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی و سیاسی نیازمند هستیم تا از شعار کناره‌گیری و اهل اقدام و عمل باشیم پس اگر واقعاً به کیفیت کار توجه کنیم به‌طور یقین برکات فراوانی در پی دارد.


تسنیم: برای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی حوزه نمایندگی ولی‌فقیه سپاه استان امسال چه برنامه‌هایی را دنبال می‌کند؟

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جلیلیان: یکی از افتخارات سپاه پاسداران توانمندی موشکی و نظامی است که پاسداران در این عرصه گوش‌به‌فرمان ولایت و الگو گیری از ولایت باهمت عالی اهل اقدام و عمل هستند و چون سپاه پاسداران به دنبال شعار نیستند همین دشمن را به‌زانو درآورده است.

یکی از عوامل بازدارنده تعرض دشمنان ازجمله اسرائیل و آمریکا، همین آمادگی رزمی ما در عرصه‌های نظامی و به‌ویژه موشکی بوده است.

ما باید در هر عرصه‌ای اهل اقدام و عمل باشیم تا بتوانیم در عرصه اقتصادی نیز باهمت عالی به‌جایی برسیم چون یکی از ضعف‌های ما اقتصاد است که در این زمینه مقام معظم رهبری شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل را مطرح کردند پس اگر با آن همت عالی که در عرصه نظامی داشتیم، دست‌اندرکاران در عرصه اقتصاد نیز آن همت را داشته باشند به‌طور یقین با تکیه‌بر توانمندی‌های درون، نیروهای مستعد و پرتوان در این عرصه نیز می‌توانیم موفق باشیم.

ما در کشور ظرفیت و منابع فراوانی داریم بنابراین اگر بر ظرفیت‌های داخلی تکیه شود و چشممان به بیرون از مرزها و غربی‌ها نباشد به‌طور یقین می‌توانیم دشمن را مأیوس کنیم.

احیاء امربه‌معروف و نهی از منکر مسئله‌ای است که مسئولان عالی سپاه به آن همت داشته و امسال نیز یکی از برنامه‌های اصلی سپاه است ازاین‌رو در سطح استان بیش از 600 نفر در کارهای فرهنگی، عقیدتی و آموزش برای انجام این فریضه فراموش‌شده فعالیت می‌کنند.

امربه‌معروف و نهی از منکر تنها به‌ظاهر نامناسب افراد محدود نمی‌شود چراکه «معروف» یعنی هر آنچه شایسته است پس در مباحث اقتصادی نیز باید ببینیم چه چیزی شایسته است و اینکه ما چشممان به بیرون نباشد و با تکیه‌بر توان داخلی به قله‌های که مقام معظم رهبری ترسیم کرده‌اند برسیم، امربه‌معروف در عرصه اقتصاد است.

در عرصه سیاسی نیز باید ببینم چه چیزی شایسته و چه چیزی منکر است که در این زمینه «نفوذ» یکی از محورهای اصلی فرمایشات مقام معظم رهبری است بنابراین باید بدانیم در بحث نفوذ فرهنگی و سیاسی چه‌کاری باید انجام دهیم که مانع نفوذ سیاسی دشمن شود.

دو فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر می‌تواند در ابعاد فرهنگی، عقیدتی، سیاسی، اقتصادی، تربیتی و معنوی تأثیرگذار باشد بنابراین اگر این دو فریضه در جامعه فرهنگ شود می‌توان کارهای زیادی انجام داد.

تسنیم: به نظر شما حوزه فرهنگی استان در چه بخش‌هایی ضعف دارد و باید تمرکزگرایی بیشتری روی آن انجام شود؟

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جلیلیان: مشکل اصلی در سطح کشور است البته استان‌های غربی کشور نیز که بافت مذهبی قوی‌تری بوده اکنون جای آسیب و نگرانی وجود دارد چراکه نفوذ فرهنگی واقعاً تأثیرات منفی را بر جامعه گذاشته و همین فضای مجازی نیز تأثیر منفی در پی داشته است بنابراین ما نه‌تنها به‌صورت دفاع بلکه باید از ظرفیت مقدس ائمه معصوم (ع)، فرهنگ علوی و اهل‌بیت (ع) برای تقویت جامعه استفاده کنیم.

دشمن بر ‌روی مسائل فرهنگی برنامه‌ریزی کرده و گام‌های جدی برداشته است تا جایی که مقام معظم رهبری می‌فرمایند باید به نفوذ فرهنگی و سیاسی دشمن به‌صورت جدی توجه شود ازاین‌رو یکی از کارهای فرهنگی که باید به آن توجه شود آشنا کردن نسل جوان بازندگی، سیره و سنت اهل‌بیت (ع) است که مصونیت بخش است.

نفوذ فرهنگی برای دشمن هزینه کمتر و تأثیرگذاری بیشتری دارد که در مقابل ما باید فرهنگ قرآن را ترویج و نماز و معنویت را توسعه دهیم که غیرازاین هیچ راهی نیست.
بیکاری جوانان مدرک به دست بیشتر به دولت‌مردان برمی‌گردد و چون مناطق غربی کشور در بحث زیرساخت، مراکز تجاری و صنعتی محدودیت و محرومیت‌ بیشتری دارند مسئولان باید در این زمینه عنایت ویژه‌ای داشته باشند.

شهر خرم‌آباد می‌تواند به یک‌قطب گردشگری تبدیل شود اما جای سؤال است که مسئولان مربوطه چه اندازه به آن اهتمام داشته و برای معرفی آن فضاسازی کرده‌اند.

مقام معظم رهبری همیشه به معیشت مردم به‌عنوان یک مسئله و دغدغه مهم که در مناطق غربی کشور بیشتر احساس می‌شود، توجه داشته‌اند پس باید به اقتصاد، معیشت مردم و مسائل فرهنگی در این مناطق توجه شود چون به آن شکلی که باید در مقابل دشمن بایستیم از ظرفیت‌ها استفاده‌نشده است.

تسنیم: احساس می‌شود مسئولان فرهنگی استان لرستان فرهنگ را بیشتر سیاسی کرده و از مقوله فرهنگ دورمانده‌اند نظر شما در این مورد چیست؟

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جلیلیان: متأسفانه در کشور به‌طورکلی به عرصه سیاسی به معنای سیاست‌بازی واردشده‌اند که این اثر منفی دارد و  ما باید با اعتقاد راسخ به برنامه‌های فرهنگی توجه داشته باشیم و مسائل و جریان‌های سیاسی را وارد عرصه فرهنگ نکنیم.

تسنیم: زمان تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی با ورود برخی از شخصیت‌ها به لرستان فضای آرام استان به سمت ناآرامی و حتی درگیری پیش رفت. آیا لازم است عناصر مسئله‌دار وارد استان شود؟

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جلیلیان:در رابطه با خانواده هاشمی رفسنجانی می‌توان گفت هر جا بودند جزء دردسر چیزی برای مردم نداشتند و هر جا رفتند آرامش فکری و احساست مردم را جریحه‌دار کردند.

خانواده هاشمی هر جا رفتند هیچ خیروبرکتی برای مردم نداشته‌اند و واقعاً مسئولان در این زمینه باید احساس مسئولیت کنند به‌ویژه اینکه مردم ولایت مدار استان لرستان در دوران دفاع مقدس نشان دادند که با جان‌ودل حامی ولایت هستند.

برای مردم ولایت مدار لرستان سخت است خانواده‌ای که در فتنه 88 آتش بیار معرکه و تحریک‌کننده بودند به‌ راحتی بیایند و یک سری حرف‌ها را مطرح کنند از طرفی چه ضرورتی دارد چنین افرادی به استان بیایند.

حضور این افراد در استان برای مردم ولایی سخت است ولی با توجه به اینکه امام‌جمعه و مسئولان می‌خواستند فضای انتخابات آرام باشد و دشمن نیز به دنبال همین بود که در ایام انتخابات ناامنی ایجاد کند، مردم را به خویشتن‌داری دعوت شدند.

به‌طور یقین حضور چنین افرادی به استان جزء ایجاد تنش، دوقطبی کردن و ناامن کردن فضای فرهنگی، سیاسی و اجتماعی جامعه، هیچ خیروبرکتی ندارد پس باید مسئولان تدبیر داشته باشند.

حضور این افراد برای مردم ولایتمداری که در دوران دفاع مقدس جوانانشان شهید شدند، سخت بود به‌طوری‌که برخی احساساتشان جریحه‌دار شده بود و به ما مراجعه کردند که چرا مسئولان باید به افراد فتنه‌گری که در مقابل ولایت این‌گونه برخوردها را دارد اجازه ورود دهند.

ما سعی کردیم مردم را به خویشتن‌داری دعوت کنیم اما حضور این افراد در استان برای مردمی که درد نظام و اعتقاد به راه شهدا دارند به‌طور یقین سنگین است و مسئولان باید در این زمینه تصمیم جدی داشته باشند تا دیگر شاهد پیش آمدن چنین مسائلی نباشیم چراکه امت ولایت مدار نمی‌تواند تحمل کند.

توصیه مسئولان دلسوزی مانند نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه خرم‌آباد بر این بود که در فضای انتخابات تنشی ایجاد نشود ولی در آینده این ملاحظه‌کاری در کار نیست و به‌طور یقین اگر بیایند کنترل کردن عزیزانی که احساساتشان جریحه‌دار شده کار سختی است پس مسئولان باید تدبیر داشته باشند که چنین مواردی تکرار نشود.

تسنیم: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری همواره به حمایت از جناح‌های مؤمن انقلابی تأکیددارند اما در استان پس از شکست کاندیداهای شکست‌خورده، به نیروهای حزب الهی حمله کرده و انگ‌های مختلفی زدند. شما چه توصیه‌ای در این زمینه‌دارید؟

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جلیلیان: البته این موضوع تازه‌ای نیست و متأسفانه گاهی اوقات فضای کشور طوری می‌شود که افراد کمی گستاخ‌تر می‌شوند اما معتقدم وضعیت ما در آن حد نیست که بگویم حزب‌الله مظلوم است چون مظلومیتی به معنای عدم توانمندی نداریم.

به تعبیر مقام معظم رهبری نیروهای حزب الهی همیشه صاحبان اصلی انقلاب بوده و در عرصه‌های خطر همین افراد بودند که از انقلاب و نظام حمایت کردند.

نظر رهبری بر این است که ما آب به آسیاب دشمن نریزیم چون دشمن به دنبال دوقطبی کردن جامعه است و برخی نیز به دنبال همین هستند بنابراین عزیزان حزب الهی و کسانی که در خط انقلاب هستند باید باروحیه پایبندی به ارزش‌ها در این زمینه خیلی دقت کنند که بالاخره طوری حرکت نکنند که دشمن می‌خواهد.

نیروهای حزب الهی در برخی مواقع برای اینکه فضای جامعه ملتهب نشود باید خیلی صبور باشند و احساسات خود را کنترل کنند پس ما باید با این افراد منطقی برخورد کنیم.

مسئولان نیز اگر واقعاً پیرو خط امام خمینی (ره) و ولایت هستند و اگر ارزش‌ها و شهدا را قبول دارند باید حساب دستشان باشد، دقت کنند که به حزب الهی توهین نکنند چون توهین به حزب الهی یعنی توهین به هم‌رزم شهدا.

تسنیم: در بحث رابطه با غرب مسئولان کشوری باید بر چه مبنایی حرکت کنند؟

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جلیلیان: در بحث سیاست خارجی اگر مبنا همان فرمایشات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری باشد می‌توانیم موفق شویم و هراندازه که از این مسیر عدول کنیم به همان اندازه ضربه‌پذیر هستیم.

تعبیر« سگ هار» در مورد اسرائیل برگرفته از فرمایشات رهبری است و دشمنان مانند سگ هاری می‌مانند که اگر در مقابل آن‌ها نایستیم گستاخ‌تر می‌شوند بنابراین تنها راه همین است که تفکر امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری را مدنظر قرار دهیم.

در مقابل دشمن مقهور، نباید چشم امید ما این باشد که آمریکا و غربی‌ها کدخدای محل هستند و اگر بخواهیم مشکلات حل شود باید به کدخدا بسازیم چون این اصلاً تفکری غلط است.

هیچ‌کس به‌اندازه رهبر معظم انقلاب دلسوز مردم و به فکر رفع مشکلات معیشتی مردم نیست؛ از 50 سال پیش تاکنون می‌بینم آمریکا با چه کسانی مذاکره و ارتباط داشته و اکنون  سرنوشت آن‌ها چه شده است پس آن‌ها دنبال منافع خودشان هستند و ما نباید گول آن‌ها را بخوریم.

بحث هسته‌ای نمونه بارزی است غربی‌ها در خیلی از موارد گفتند که شما این کارها را انجام ندهید و بعد پنج‌تا شش مورد اساسی را کنار گذاشتیم اما آن‌ها به همان حرف‌ها نیز عمل نکردند بنابراین دشمنان ما هیچ‌گاه قابل‌اعتماد نیستند و تنها راه همین است که بااقتدار و عزتمند در مقابل آن‌ها بایستیم که این همان تفکری است که امام راحل و شهدا فرمودند.

مسئولان ما در برابر دشمنان باید این تفکر را داشته باشند که به توانمندی‌های درون و فرمایشات مقام معظم رهبری توجه و عزتمند در مقابل دشمنان بایستند پس اگر به دنبال این باشیم که آمریکا مشکلات ما را حل کند به نتیجه نخواهیم رسید و روزبه‌روز دشمنی آن‌ها بیشتر می‌شود.

دشمن روش خود را عوض کرده به‌طوری‌که یک روز جنگ مستقیم و سخت را پیش می‌گیرد و یک روز جنگ نرم، پس تنها راه این است که گوش‌به‌فرمان ولایت باشیم و از مکتب اباعبدالله یاد بگیرم که در مقابل دشمن نباید کم آورد.

هر جا که با تحکم در برابر دشمن ایستادیم دشمن عقب‌نشینی کرد پس در بحث سیاست خارجی نیز باید عزتمند پشت سر ولایت در مقابل دشمن بایستیم.

تسنیم:مقام معظم رهبری طی سال‌های اخیر با توجه به‌ضرورت جامعه شعارهای مختلفی مطرح کردند که برای پیاده‌سازی بومی این شعارها در استان‌ها هیچ تیم یا اتاق فکری تشکیل نشد به نظر شما برای بومی‌سازی شعارهای رهبری نباید کارگروه یا اتاق فکری در استان تشکیل شود؟

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جلیلیان: با شما هم‌عقیده هستم. در این زمینه تقسیم‌کارهایی شده و محدوده کار سپاه مشخص است؛ ما مجموعه زیادی داریم که در بحث فرهنگی و سیاسی باید انجام‌وظیفه کنند.

جراید و رسانه‌ها در این زمینه وظیفه خطیری دارند و از طرفی سپاه نیز در این راستا وظیفه خود را دارد انجام می‌دهد و محور اصلی کار نیز بیانات مقام معظم رهبری است.

برای پیاده‌سازی شعارهای مقام معظم رهبری سپاه پاسداران در حد توان پیگیر است و در عرصه‌های مختلف، خط فکر رهبری را روشنگری می‌کند ولی دستگاه‌ها، مجامع مختلف فرهنگی، حوزه علمیه و رسانه‌ها باید در این مسیر حرکت کنند پس اگر به این صورت باشد خیلی از مشکلات ما حل می‌شود.

تسنیم: برای پیاده‌سازی شعارهای مقام معظم رهبری نهادهای مختلفی موازی کاری دارند که خروجی زیادی ندارد آیا بهتر نیست هسته‌ای برای عدم پراکندگی فرمایشات مقام معظم رهبری تشکیل شود؟

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جلیلیان: این کار شدنی است بنابراین اگر در هر عرصه‌ای باهم متحد باشیم به‌طور یقین شعاع تأثیرگذاری بیشتر می‌شود بنابراین با انسجام و هماهنگی می‌توان بهتر از این از ظرفیت‌های فرهنگی استفاده کرد.

تسنیم: آیا سپاه استان لرستان در سال 95 چشم‌اندازی برای کیفیت‌بخشی به فضای فرهنگی دانشگاه‌های استان دارد تا نیروهای انقلابی تربیت کند؟

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جلیلیان: هرساله از طریق بسیج برنامه‌هایی ابلاغ می‌شود و در این زمینه وظایف مشخص‌شده است اما چون هیچ‌گاه از وضعیت موجود راضی نیستیم باید برای بالا بردن کیفیت کار تلاش کنیم و ارتباط بیشتری داشته باشیم و البته این ظرفیت وجود دارد تا با توان و تلاش بیشتر کیفیت کار را ارتقاء دهیم.

تسنیم: با توجه به اینکه انقلاب اسلامی محصور به مرزهای ایران نیست برای ساخت تمدن اسلامی و صدور انقلاب اسلامی چه مؤلفه‌هایی لازم است؟

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جلیلیان: در بحث صدور انقلاب به بیرون شاید موفق‌تر بودیم تا در درون. اکنون فضای تبلیغی، مقبولیت و محبوبیتی که مقام معظم رهبری، سردار سلیمانی و سپاه پاسداران در بیرون از مرزها در دل مسلمانان دارند بیانگر صدور فرهنگ انقلابی است منتها گاهی موانعی نیز در این مسیر وجود دارد اما درمجموع انقلاب اسلامی در کشورهای غربی نیز تأثیر خود را گذاشته است.

اگر برای صدور انقلاب اسلامی خوب عمل کنیم آینده و افق روشنی در این زمینه‌داریم چون اکنون خیلی از افراد خواستار تفکر انقلابی ما هستند و از طرفی اکنون سرلوحه کارگروه‌های جهادی و محور مقاومت تفکر امام خمینی (ره)، بسیج و سپاه است بنابراین اگر آن شاکله امام راحل را حفظ کنیم می‌توانیم تأثیرگذار باشیم.

وقتی بیرون از مرزها بیانات مقام معظم رهبری را می‌شوند که باصلابت صحبت می‌کنند دلگرم می‌شوند.

روزبه‌روز شاهد صدور انقلاب اسلامی و توسعه آن هستیم و حتی در کشور عربستانی که اکنون در خفقان شدید است به این صورت باقی نمی‌ماند و بالاخره شرایط عوض می‌شود.

در این زمینه ما باید الگو بودن خودمان را حفظ کنیم و دولت‌مردان نیز باید در این راستا اهتمام بیشتری داشته باشند چراکه بیرون از مرزها به روحیات جهادی و انقلابی ما نگاه می‌کنند بنابراین اگر مسئولان ما در عملکرد خود سستی داشته باشند به‌طور یقین اثر منفی می‌گذارد.

ستون اصلی و محور اصلی انقلاب اسلامی تفکر امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری است و ازآنجاکه دشمن نیز دقیق می‌داند عنصر اصلی چه چیزی است، با تمام توان به دنبال تخریب رهبری و نهادهای منتصب به ایشان هستند و می ببیند که در بیرون چقدر علیه سپاه دشمنی دارند و حتی در درون کشور نیز برخی افراد ناآگاه و مریض که صدور انقلاب را از تفکر امام، رهبری و شهدا می‌دانند با آن دشمنی می‌کنند و به‌عنوان یک تهدید جدی در مقابل آن ایستاده‌اند.

راه صدور انقلاب اسلامی این است که ما امام راحل و رهبری را عزتمند ادامه دهیم تا دیگران نیز این الگو را از ما بگیرند.

سخن پایانی

از خبرگزاری تسنیم استان لرستان که در بحث بیان مطالبات و نیازهای مردم روشنگری می‌کند تشکر و قدردانی می‌کنم.

مجموعه جوان خبرگزاری تسنیم لرستان در این مدت کوتاه، عمر بابرکتی داشته و توانسته مطالبات و خواست مردم را به گوش مسئولان برساند که به‌طور یقین به‌عنوان تذکر و یادآوری تأثیرگذار است تا مسئولان احساس مسئولیت بیشتری داشته باشند.

گفتمان ولایت باید محور اصلی کار باشد تا بتوانیم گوش‌به‌فرمان ولایت و پشت سر ولایت در همه عرصه‌ها آن را تشریح و تبیین کرده و مردم را به این مسیر بابرکت حرکت دهیم.

گفت‌وگو و تنظیم از  مصطفی مطلوبی و سکینه بیرانوند

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اقدام و عمل سپاه پاسداران دشمن را به‌زانو درآورده است/خانواده هاشمی هر جا رفتند آرامش فکری و احساسات مردم را جریحه‌دار کردند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات