بودجه انجمن حمایت از زندانیان استان قزوین افزایش یابد/کاهش ارتکاب جرم در خانواده زندانیان مورد توجه قرار گیرد

زندانی مدیرکل زندان‌های استان قزوین گفت: ارائه خدمات اجتماعی به خانواده زندانیان تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان سبب کاهش ارتکاب جرم و بزهکاری می‌شود.

حمیدرضا فراست‌طلب در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین اظهار داشت: یکی از مهمترین آسیب‌هایی که سبب ایجاد بروز مشکلات در زندگی معیشتی خانواده‌های زندانیان می‌شود عدم توجه به خانواده‌های نیازمند است.

وی عنوان کرد: باید از خانواده‌های زندانیان برای از جلوگیری از بروز جرم و بزهکاری حمایت شود زیرا زمینه‌های بروز جرم در بین خانواده زندانیان به مراتب بیشتر از سایر افراد است.

فراست‌طلب افزود: انجمن حمایت از زندانیان به منظور رسیدگی به وضعیت خانواده زندانیان در زمان فقدان سرپرست در راستای امرار ومعاش و جلوگیری از وقوع جرم و خطا تشکیل شده است.

مدیرکل زندان‌های استان قزوین تصریح کرد: انجمن حمایت زندانیان با زیرپوشش قرار دادن خانواده زندانیان نقش به‌سزایی در اصلاح و تربیت این افراد دارد.

وی خاطرنشان کرد: ارائه خدمات اجتماعی به خانواده زندانیان زیرپوشش انجمن حمایت از زندانیان سبب کاهش ارتکاب جرم و بزهکاری می‌شود.

فراست‌طلب تصریح کرد: انجمن حمایت از زندانیان استان قزوین باید در راستای رویکردهای اصلاحی و تربیتی زندانیان با هدف توانمندسازی زندانیان و توجه به رفع گرفتاری‌های معیشتی خانواده زندانیان تلاش کنند.

وی افزود: کاهش آسیب‌های اجتماعی مهمترین عامل در رسیدگی انجمن‌ حمایت زندانیان به خانواده زندانیان است که انتظار می‌رود انجمن حمایت از زندانیان با افزایش سطح درآمد تعداد بیشتری از خانواده‌های نیازمند در معرض آسیب را تحت پوشش خدمات اجتماعی قرار دهند.

مدیرکل زندان‌های استان قزوین تصریح کرد: حمایت‌های انجمن زندانیان به خانواده‌های زندانیان در قالب کمک‌های نقدی، کالا، وام خودکفایی و کارگشایی است که در همین راستا کمیته امداد استان قزوین نیز به خانواده‌های زندانیان مانند مددجویان تحت پوشش کمک‌های تحصیلی به دانش‌آموزان و دانشجویان و کمک هزینه اجاره مسکن ارائه می‌دهد.

وی افزود: با توجه به اینکه بودجه انجمن حمایت از زندانیان بیش از 2 میلیارد و 500 میلیون ریال بوده این در حالی است که بودجه برای رسیدگی و حمایت از خانواده‌های زندانیان کافی نیست و باید افزایش یابد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بودجه انجمن حمایت از زندانیان استان قزوین افزایش یابد/کاهش ارتکاب جرم در خانواده زندانیان مورد توجه قرار گیرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات