حوادث طبیعی 777 میلیارد ریال به کشاورزان خراسان شمالی خسارت زد

سرمازدگی رئیس اداره مدیریت بحران و کاهش خسارت‌های بخش کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: وقوع حوادث طبیعی در سال جاری ۷۷۷ میلیارد و ۴۰۱ میلیون ریال به بخش‌های مختلف کشاورزی استان خسارت وارد کرده است.

عبدالحسین نامور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بجنورد اظهار داشت: این میزان خسارت از اواخر اسفندماه سال گذشته تا سوم خردادماه امسال به ثبت رسیده است.

نامور افزود: بیشترین خسارت‌های حوادث طبیعی به بخش کشاورزی استان از ناحیه سرمازدگی و بارش تگرگ بوده است.

وی تصریح کرد: امسال میزان خسارت از ناحیه سرمازدگی 277 میلیارد و 341 میلیون ریال بوده است.

رئیس اداره مدیریت بحران و کاهش خسارت‌های بخش کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی اظهار داشت: خسارت ناشی از بارش تگرگ نیز طی امسال 426 میلیارد و 644 میلیون ریال بوده است.

نامور افزود: جاری شدن سیلاب نیز در این مدت 75 میلیارد و 416 میلیارد ریال در زیر بخش‌های باغی و زراعی به کشاورزان خسارت به بار آورده است.

وی گفت: سیل به تأسیسات زیربنایی بخش کشاورزی همچون کانال‌های آبیاری آب‌بندها بندهای خاکی خسارت وارد کرده است.

رئیس اداره مدیریت بحران و کاهش خسارت‌های بخش کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی با بیان اینکه در شهرستان اسفراین بیشترین خسارت‌های بخش کشاورزی از ناحیه بارش تگرگ بوده است اضافه کرد: میزان خسارت‌های ناشی از حادثه تگرگ در بخش کشاورزی شهرستان اسفراین 239 میلیارد و 18 میلیون ریال بوده است.

نامور گفت: بارش تگرگ در شهرستان شیروان 104 میلیارد و 592 میلیون ریال به بخش کشاورزی خسارت وارد کرده است.

به گفته رئیس اداره مدیریت بحران و کاهش خسارت‌های بخش کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی در بجنورد نیز بیشترین خسارت‌ها از بارش تگرگ به میزان 49 میلیارد و 655 میلیون ریال بوده است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حوادث طبیعی 777 میلیارد ریال به کشاورزان خراسان شمالی خسارت زد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات