تکمیل پروژه‌های نیمه تمام مازندران 40 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

اسکناس پول وام رئیس گروه تلفیق بودجه مازندران گفت: برای اتمام پروژه‌های عمرانی، استانی و ملی این استان نیاز به ۴۰ هزار میلیارد ریال اعتبار است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از آمل، اصغر طالبی امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی این شهرستان با بیان اینکه با وجود تاکیدات مقام معظم رهبری بر اهمیت اقتصاد مقاومای در این امر به طور جدی در کشور و استان‌ها کاری صورت نگرفته است، اظهار داشت: در برآورد اولیه بر اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در کشور اعتباری بالغ بر 70 هزار میلیارد تومان شده است.

وی بااشاره به اینکه نظام جمهوری اسلامی طی سال‌های اخیر شاهد رشد اقتصادی هفت درصدی در کشور بوده که الان به دو درصد نیز رسیده است، تصریح کرد: بیشترین بخش در زمینه میزان مصرف آب با یکثد میلیارد مترمکعب در سال گزارش شده که از این مقدار 93 درصد بخش کشاورزی و شش درصد آن در بخش بهداشت و آشامیدنی است.

طالبی ادامه داد: این میزان آب مصرفی در کشور پایین بوده با توجه به اینکه 400 هزار چاه غیرمجاز در کشور وجود دارد و با این روند تا سال 1404و جمعیت صد میلیون نفری مصرف آب زیاد می‌شود بنابراین باید به برنامه‌ریزی پرداخت.

دبیر کارگروه افتصادی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مازندران با تاکید براینکه در تخصیص اعتبارات حدود 85 درصد این بودجه شامل عمرانی و ملی و 15 درصد آن به پروژه‌های استانی برمی‌گردد، اظهار داشت: مازندران در اجرای پروژه‌های نیمه تمام نیاز به 2 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد؛ همچنین برای اجرای طرح‌های ملی نیز با همین میزان اعتبار احتیاج است.

وی با اعلام اینکه در مجموع برای اجرای پروژه‌های ملی، عمرانی و استانی بالغ بر 4 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است، گفت: برخی از پروژه‌های نیمه تمام سال‌های سال در دست اجرا یا بلاتکلیف مانده‌اند.

اصغری با بیان اینکه با توجه به شرایط موجود و مشکلات اقتصادی در کشور ضرورت دارد به صورت ویژه به امر اقتصاد مقاومتی اندیشیده شود، افزود: اجرای این طرح به سه رویکرد در نظام جمهوری اسلامی به طور جدی در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس گروه تلفیق بودجه مازندران با اشاره به اینکه هر یک دستگاه‌های اجرایی باید توجه داشته باشند که پروژه‌های ملی آنها از سوی وزارتخانه‌هایشان ابلاغ و به استان اعلام می‌شود، بیان کرد: برای طرح‌های اقتصاد مقاومتی اعتباری جداگانه در نظر گرفته نشد بلکه همان اعتبارات استانی و شهرستانی پروژه‌های عمرانی و نیمه تمام در ردیف طرح‌های اقتصاد مقاومتی قرار می‌گیرند.

وی با تاکید براینکه برای این استان 12 برنامه با 57 طرح و 24 پروژه مشخص و اعلام شده است، عنوان کرد: در اجرای این طرح‌ها کارگروه‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی تعریف شده و در شهرستان‌ها نیز به پروژه‌های مهم و قابل لمس چون آب، برق، گاز و راه را مورد توجه و اهمیت قرار دهند.

اصغری با بیان اینکه با توجه به مشکلات عدیده در بخش تولید و صنعت برای رفع این مشکلات از 480 میلیارد تومان اعتبار بالغ بر 16 هزار میلیارد تومان به این بخش اختصاص می‌یابد، یادآور شد: همچنین 30 میلیارد تومان اعتبارات استانی از محل پروژه‌های عمرانی به بخش صنعت و تولید اختصاص یافته تا بار دیگر تولید در این استان رونق بگیرد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تکمیل پروژه‌های نیمه تمام مازندران 40 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات