پليس نامحسوس اصلاح‌طلبان بالاي سر اعضاي فراكسيون اميد!

به گزارش مشرق، روزنامه جوان نوشت: قسم مي‌خورم که سال‌ها بود چيزي به اين کم‌مايگي نشنيده بودم. حتي اگر سال‌هاي بسيار ديگر نيز حوصله کنيم بعيد است که بتوان از اين بي‌مايه‌تر سخني شنيد. يک بار ديگر پرسش آفتاب يزد و پاسخ عضو فراکسيون اميد را مرور مي‌کنيم تا ببينيم آيا اين يک رؤياست يا واقعيتي است که از زبان نماينده اصلاح‌طلب چاپ شده است.

آفتاب يزد: جناب صادقي شنيده شده که در روز رأي‌گيري براي انتخاب رئيس مجلس قرار است تدابير خاصي اتخاذ شود تا مشخص گردد کدا‌م‌يک از اعضاي فراکسيون به عارف رأي نمي‌دهند. چنين موضوعي صحت دارد؟

محمود صادقي: من شنيده‌ام که افرادي به صورت نامحسوس(!) قرار است در کنار اعضاي فراکسيون اميد قرار بگيرند و ببينند اين افراد به چه کسي رأي مي‌دهند.

البته واضح است که نه روزنامه اصلاح‌طلب چنين چيزي را شنيده است و نه محمود صادقي و اين فقط يک «تدبير» دوسويه بوده است تا با طرح چنين مطلبي اعضاي فراکسيون اميد را از لولوي نامحسوسي که کنار آنها قرار مي‌گيرد، بترسانند.

1ـ حتماً از خود مي‌پرسيد در لحظه رأي‌گيري که نمايندگان براساس قرعه‌کشي اوليه روي صندلي‌هاي خود قرار دارند و رأي‌گيري به صورت مخفي انجام مي‌شود و صحن مجلس هم براي ورود افراد متفرقه جايي ندارد، اين افراد نامحسوس چه کساني هستند و از کجا مي‌آيند و چطور در کنار نمايندگان قرار مي‌گيرند و چطور رأي مخفي آنها را مشاهده مي‌کنند؟!

2ـ باز مي‌پرسيد مگر براي اصلاح‌طلبان آزادانديش و آزاديگرا و آزاديخواه ممکن است که دست به اين قايم‌باشک‌بازي‌ها بزنند و هم فراکسيوني‌هاي خود را تحت کنترل نامحسوس افراد خاص قرار دهند؟! پس استقلال رأي و تصميم چه مي‌شود؟

3ـ يا در اين انديشه‌ايد که پليس نامحسوس براي خلافکاران بد است و هياهو دارد، اما جاسوس نامحسوس براي نمايندگان ملت خوب است و توجيه دارد؟!
واقعاً صبر بسيار ببايد پدر پير فلک را تا دگر مادر گيتي چنين نماينده‌اي بزايد که چنين چيزي را بر زبان بياورد.

 نگارنده يک ايراد اساسي به تأييد صلاحيت‌ها دارد. چرا نبايد ميزان عقل‌انديشي و خردورزي نامزدها در تأييد صلاحيت‌ آنان لحاظ شود. چه قوانيني و چه نظارتي را مي‌توان با اين سطح از خردورزي از نماينده‌اي انتظار داشت؟! مجلسي با اين سطح از تدبير چطور مي‌تواند در رأس امور باشد؟!

همين نماينده که پيش از انتخابات تندروي‌هايي در ميان اصلاح‌طلبان داشت در جاي ديگري از مصاحبه خود با آفتاب يزد مي‌گويد: «اينکه مي‌گويند رياست لاريجاني قطعي است کاملاً شانتاژ رسانه‌اي است. برعکس، آن چيزي که ما در نخستين جلسه مجلس دهم ديديم، تأکيد نمايندگان منتخب مردم بر رياست عارف بود، به طوري که ما پيش‌بيني مي‌کنيم دکتر عارف با 35 رأي بيشتر از آقاي لاريجاني بر کرسي رياست بنشيند و من جلوس دکتر عارف را بر صندلي رياست قطعي مي‌دانم.»

البته آرزو عيب نيست اما کم‌مايگي عيب است، به ويژه براي نمايندگان مجلس. شايد بهتر است در روزي که نمايندگان مي‌خواهند به اعتبارنامه محمود صادقي رأي بدهند، بهترين پرسش از او اين باشد که «تو خودت در روز رأي‌گيري هيئت رئيسه مجلس مشغول چه کاري بودي؟ رأي دادن به عارف؟ رأي دادن به رقيب؟ يا کنترل نامحسوس يکي از اعضاي فراکسيون اميد؟!»

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پليس نامحسوس اصلاح‌طلبان بالاي سر اعضاي فراكسيون اميد!» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات