دادگاه سعودی فعال حقوقی را به ۸ سال زندان محکوم کرد

 به گزارش مشرق، به نقل از شبکه عربی "بی.بی.سی"، عبدالعزیز الشبیلی عضو موسس جمعیت حقوق مدنی و سیاسی عربستان است که دادگاه سعودی وی را به هشت سال زندان محکوم کرد.

همه اعضای موسس جمعیت حقوق مدنی و سیاسی عربستان هم اکنون در زندان به سرمی برند و دادگاه سعودی برای آنها احکام متفاوت زندان صادر کرده است.

دادگاه سعودی الشبیلی را از جمله به "تماس با سازمان های خارجی و ارایه اطلاعات به سازمان عفو بین المللی برای بهره برداری از آن در دو گزارش خود" متهم کرده است.

این سازمان تاکید کرد که حکم صادر شده علیه الشبیلی براساس "قانون سرکوبگر مبارزه با تروریسم" در عربستان صادر شده است.

دادگاه‌های عربستان تاکنون صدها نفر از فعالان مدنی، حقوقی و سیاسی را به سوء استفاده از مفاد قانون مبارزه با تروریسم به زندان انداخته‌اند.

جمیز لینش معاون رئیس بخش خاورمیانه و شمال آفریقای سازمان عفو بین الملل گفت: "بعد از بسته شدن جمعیت حقوق مدنی و سیاسی عربستان، محاکمه اعضای موسس آنها یکی پس از دیگر آغاز شد که هدف از اینکار، تلاش برای خاموش کردن صدای انتقادات از پرونده حقوق بشر در عربستان بوده است".

وی افزود: "عربستان عزم خود را برای پنهان کردن حقیقت درباره وخامت اوضاع انسانی در این کشور ثابت کرده است. باید مسئولان سعودی از زندانی کردن الشبیلی صرف نظر کنند".

لینش همچنین از هم پیمانان رژیم سعودی نیز خواست تا "به مسئولان سعودی برای کاستن از مشت آهنین خود در جامعه مدنی فشار بیاورند."

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دادگاه سعودی فعال حقوقی را به ۸ سال زندان محکوم کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات