کشتار سریالی روباه ادامه دارد +عکس

به گزارش مشرق، تعرض انسان به حیات وحش به انحاء مختلف از شکار بی رویه گرفته تا تخریب زیستگاه، مدتهاست گیاهخوارانی چون گراز و گوشختخوارانی چون خرس، پلنگ، روباه، شغال و گربه جنگلی را برای دسترسی به آب و خوراک، به سوی مناطق مسکونی سوق داده است. جایی که روزگاری، زیستگاه این گونه ها به شمار میرفت اما امروز در آن به عنوان میهمانی ناخوانده و مزاحم شناخته می شوند. این میهمانان مزاحم اما به جای طرد شدن توسط ساکنان جدید، مورد استقبالشان قرار می گیرند تا طی شکنجه ای مرگبار، اسباب تفریحی غیرانسانی را برایشان به ارمغان آورند.

کشتار سریالی روباه ادامه دارد +عکس

اخیرا، انتشار فیلمی کوتاه اما هولناک در فضای مجازی، این بار نه تنها واکنش هایی را از سوی فعالان زیست به دنبال داشت، بلکه با زیر سوال بردن ارزش های انسانی، اعتراض دیگر کاربران شبکه های مجازی را هم  برانگیخت. فیلمی که مادر خانواده در اینستاگرام به اشتراک می گذارد، لاشه روباهی را به تصویر می کشد که با گذشتن طنابی از بدنش، میان دو درخت معلق است و با ضربه های چوب پدر خانواده، در برابر چشمان دختربچه خردسال، لحظاتی خاطره انگیز و به یادماندنی را برای خانواده ای رقم می زند که شاید از سلامت روانی مناسبی برخوردار نباشند.

فیلم و تصاویری که حتی تعجب آشنایان این خانواده را هم برانگیخته به گونه ای که در نظرات جویای دلیل کشتار روباه می شوند و سرانجام با دلیلی مواجه می شوند که شکنجه روباهی را که حتی پس از مرگش از ضربه های چوب در امان نیست برای مخاطب توجیه نمی کند: "خوردن مرغ".

کشتار سریالی روباه ادامه دارد +عکس
 
اعتراضات در صفحه این کاربر تا جایی ادامه پیدا می کند که سرانجام به حذف تصاویر توسط کاربر منجر می‌شود اما سوال‌هایی که در ذهن مخاطب ایجاد کرده همچنان باقی می‌مانند: قانون برای این رفتار خشونت‌آمیز با گونه‌های حیات وحش چه مجازاتی در نظر گرفته؟ اگر به راستی روباه خساراتی متوجه خانواده کرده باشد، آیا راهی به جز این شکنجه دردناک در حضور فرزند خانواده وجود ندارد؟ 

سعید شوکتی، فعال حیات وحش، در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم می‌گوید: از آنجا که محل وقوع این جنایت علیه حیات وحش، توسط کاربر، میانه ذکر شده بود، با اداره حفاظت محیط زیست میانه تماس گرفتیم و تصاویر را ارسال کردیم تا با توجه به در دسترس بودن مشخصات کاربر، اقدامات لازم توسط این اداره معمول شود‌ اما علی‌رغم وعده پیگیری توسط مسئولان این اداره تا کنون شاهد برخوردی با عامل این کشتار نبوده‌ایم.

وی معتقد است: جریمه 8 میلیون تومانی کشتار روباه، شاید چندان چشمگیر به نظر نیاید اما در صورت اعمال قطعاً تا حدودی قابل توجه از تکرار جنایات مشابه جلوگیری خواهد کرد.
 
شوکتی، ضمن ابراز تاسف از ترویج حیوان آزاری در سطح جامعه می گوید: در جایی که با یک فنسی کشی ساده می‌توان مرغ و خروس‌ها را لااقل طی ساعات شب، محصور و از دسترس حیواناتی چون روباه و شغال خارج کرد، کشتار و شکنجه بیمارگونه این حیونات که به دنبال تخریب زیستگاه و کمبود طعمه، مرغ و خروس‌هایی را که بی هیچ محافظتی رها شده‌اند به حکم غریزه شکار می‌کنند، غیرقابل توجیه است و شایسته است به محض اطلاع‌رسانی به مسئولان، مورد پیگیری و برخورد جدی قرار گیرد.

وی ادامه می‌دهد: حتی در صورت ورود این حیوانات به مناطق مسکونی، ساکنان می‌توانند طی تماسی با اداره محیط زیست منطقه، خواهان انتقال حیوان مهاجم توسط مسئولان شوند. خصوصاً که حیوانی چون روباه و شغال خطری متوجه انسان نمی‌کنند.
 
کشتار سریالی روباه ادامه دارد +عکس

کشتار حیات وحش به بهانه خسارت به مناطق مسکونی که محصولی تلخ از تعرض انسان به زیستگاه این موجودات است، بی شک در قالب تصاویر دلخراش جدید تکرار شده و همچنان اعتراضات مخاطبان را به دنبال خواهد داشت. جنایاتی که توقفشان نیازمند عزم راسخ سازمان حفاظت محیط زیست در راستای فرهنگسازی و آشنا کردن جوامع محلی با ارزش حیات وحش و همچنین تقویت یگان حفاظت محیط زیست به منظور بر خورد قاطع با متخلفان است.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کشتار سریالی روباه ادامه دارد +عکس» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات