کتابی درباره پیشینه‌های جنگ تحمیلی آماده انتشار شد

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، کتاب «جنگ ایران و عراق پیشینه‌ها و روند تشدید تعارض» را دکتر حمیدرضا جاویدزاده ترجمه و آماده چاپ و انتشارات مرز و بوم وابسته به مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس آماده چاپ کرده است. این کتاب در سال 2011 توسط انتشارات راتلج در 168 صفحه به چاپ رسیده و نویسنده با رویکردی تاریخی - حقوقی دلایل وقوع جنگ عراق علیه ایران و تشدید تعارض بین دو کشور از زمان پیش از انقلاب اسلامی تا زمان تهاجم عراق را بررسی کرده است.

در پیشگفتار این کتاب می‌خوانیم: «بر اساس سنتی که به زمان توسیدید و جنگ‌های پلوپونزی برمی‌گردد، بررسی نظام‌مند درگیری و جنگ، مدت‌های مدیدی مشغولیت دانشمندان سیاسی بوده که به دنبال پاسخ به این سؤال بوده‌اند: چرا جنگ‌ها به وقوع می‌پیوندند؟ پژوهش حاضر به صورت مستقیمی با این پرسش و با تمرکز ویژه بر روی توضیح درگیری و تعارض بین ایران و عراق که به عنوان یکی از طولانی‌ترین و پرهزینه‌ترین جنگ‌های قرن بیستم قابل بحث و بررسی است در ارتباط است.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کتابی درباره پیشینه‌های جنگ تحمیلی آماده انتشار شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات