230 هسته مشاوره آموزش و پرورش به مرکز روانشناختی تبدیل شده است

به گزارش ایرنا، محمد مصطفوی شامگاه یکشنبه در آیین افتتاح اولین مرکز مشاوره و روانشناختی آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته تمامی 718 هسته مشاوره آموزش و پرورش در سطح استان ها به مراکز مشاوره و روانشناختی تبدیل می شود.
وی اظهار کرد: هدف از تبدیل هسته های مشاوره به مراکز مشاوره و روانشناختی توسعه و تخصصی کردن خدمات این مراکز به دانش آموزان و خانواده های آنهاست.
معاون اداره کل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش، همچنین به فعالیت 18 هزار مشاور در سطح مدارس کشور اشاره کرد و گفت: براساس برنامه های سند تحول بنیادین و درس ملی و اهمیت مشاوره برای دوره ابتدایی، 17 هزار نیروی مشاور برای مدارس کشور نیاز است.
مصطفوی با اشاره به اهمیت انواع مشاوره ها بویژه مشاوره تحصیلی، فرآیندی شدن این نوع مشاوره را شاه کلید هدایت تحصیلی دانش آموزان برشمرد و گفت: براساس سند تحول بنیادین این هدایت در تمامی تحصیلات از ابتدایی تا سال دوم متوسطه اول انجام خواهد شد.
وی، همچنین اصفهان را یکی از قطب های مراکز مشاوره در کشور برشمرد و گفت: استان اصفهان به لحاظ سطح مشاوران و خدمات قابل ارائه به دانش آموزان و خانواده های آنها از ظرفیت بالایی در کشور برخوردار است.
مصطفوی همچنین به مکاتبات صورت گرفته با سازمان نوسازی کشور برای درخواست اعتبار تجهیز مراکز مشاوره اشاره کرد و گفت: باید این مراکز به بهترین شکل مجهز شوند و از نیروهای خبره و صاحب نظر با تحصیلات عالیه برای ارائه مشاوره های لازم به جامعه هدف بهره برده شود.
در این مراسم اولین مرکز مشاوره و روانشناختی آموزش و پرورش استان اصفهان در ناحیه یک به بهره برداری رسید.
این مرکز با حضور نیروهای مشاوره، روانشناس، روانپزشک، گفتار درمان و مددکار به ارائه خدمات روانشناختی در زمینه های مختلف تحصیلی، سازشی به دانش آموزان می پردازد.
هم اکنون 900 مشاور در سطح مدارس استان فعالیت دارند.
ت/6994/ 6022

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «230 هسته مشاوره آموزش و پرورش به مرکز روانشناختی تبدیل شده است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات