ایستادگی و عقلانیت رمز پیشرفت کشور

این مطلب به قلم احمد شوهانی می افزاید :یکم - نتیجه بخش بودن ایستادگی در برابر زیاده خواهی قدرت های غربی در خصوص حقوق هسته ای کشورمان نکته درست و پراهمیتی بود که در سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای مجلس خبرگان بازتاب یافت.
واقعیت این است که رویکرد غالب در روابط خارجی دولت های غربی، جلوگیری از قدرت گرفتن کشورهایی نظیر ماست. از این رو آنها هرگز حاضر به تن دادن به قاعده برد – برد در روابط خارجی در شرایط طبیعی نیستند و استفاده از توانمندی های داخلی و ایستادگی بر دستاورد های آن در حقیقت رمز اصلی گشایش و پیشرفت کشور است.
نگاهی گذارا به شرایط روابط ایران با کشورهای غربی در تاریخ معاصر به خوبی نشان می دهد حتی دوران حکمرانی رژیم وابسته پهلوی، غربی ها حاضر به صادارت تکنولوژی به ایران نبودند و اکثر صنایع شکل گرفته در آن دوران مانند صنایع ماشین سازی، نیز در نتیجه واردات تکنولوژی از بلوک شرق بوجود آمده است.
دوم- دلیل تمکین غربی ها به قدرت هسته ای کشورمان در حقیقت پیشرفت های گسترده ای بود که در دو دهه اخیر و در سایه تلاش دانشمندان جوان، مدیریت درست مسئولان و راهبری شایسته مقام معظم رهبری بدست آمده بود. در حقیقت این پیشرفت ها شرایطی برگشت ناپذیر را در صنعت هسته ای بوجود آورد که پشتوانه تیم مذاکره کننده هسته ای در سه سال اخیر بود.
سوم- در این میان نکته مهم، ضرورت دقت و توجه به پروژه ایران هراسی است که آمریکایی ها و صهیونیست ها هیچگاه از آن دست نخواهند کشید.باید توجه داشت، امروز که دولت آمریکا بنابر مصالحی حاضر به پذیرش حقوق هسته ای ملت ایران شده است هنوز جریاناتی قدرتمند در داخل این کشور، خصوصا در کنگره، ساز مخالفت با توافق هسته ای را کوک می کنند و هر روز به بهانه ای به دنبال تحمیل دشواری و ایجاد گرفتاری در اجرای برجام هستند.
از این روی لازم است همواره توجه به نیات و اغراض دشمنان در دستور کار خویش قرار دهیم و اجازه ندهیم بدخواهان با دامن زدن به پروژه ایران هراسی در مسیر پیشرفت ما اختلال ایجاد نمایند.
چهارم- اقتصاد ایران از فرصت و امکانات بالا برای پیشرفت و حرکت رو به جلو برخوردار است. نگارنده این سطور بر این اعتقاد است که ایستادگی توام با عقلانیت و پیشبرد اقتصاد مقاومتی همچنان راهکار درست برای مقابله با تهدیدهایی است که از سوی دشمنان برای کشورما ایجاد می شود.
لذا باید گفت توجه به استعدادهای داخلی و استفاده صحیح از منابع و ظرفیت های خدادادی برای پیشرفت کشور به طور حتم عامل اصلی دستیابی به رشد و توسعه اقتصادی برای کشور ما خواهد بود. مشروط به در نظر گرفتن منافع ملی و رفتار توام با عقلانیت که بازدارنده اصلی در برابر دست اندازی های دشمنان این آب و خاک است.
منبع : امید هسته ای ایرانیان
زمان انتشار : 9 خرداد 95
1647

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایستادگی و عقلانیت رمز پیشرفت کشور» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات