گزارش بانک مرکزی از افزایش 4.3 درصدی شاخص بهای تولیدکننده

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی بانک مرکزی، خلاصه نتایج به‌دست آمده از شاخص بهای تولیدکننده در ایران براساس سال پایه 100=1390 ، نشان می دهد شاخص بهای تولیدکننده در ‌ایران در اردیبهشت ماه امسال به عدد 217.6 رسید که نسبت به ماه پیش 0.6 درصد و نسبت به ماه مشابه سال گذشته معادل 3.1 درصد افزایش داشته است.
همچنین این شاخص در گروه های اصلی از جمله بخش ساخت (صنعت) نسبت به فروردین ماه امسال 1.1 درصد افزایش و ماه مشابه پارسال هشت دهم درصد کاهش داشته است. این شاخص در بخش هتل و رستوران با 1.5 درصد افزایش نسبت به ماه گذشته همراه بوده و نسبت به ماه مشابه پارسال نیز رشد 11.4 داشته است.
شاخص یادشده در بخش «بهداشت و مددکاری» نسبت به فروردین امسال و اردیبهشت ماه سال گذشته به ترتیب 0.7 و 14.1 درصد افزایش داشته است.
براساس این گزارش، این شاخص در بخش های «حمل و نقل و انبارداری»، «اطلاعات و ارتباطات» و «سایر فعالیت های خدمات عمومی، اجتماعی و شخصی» نیز نسبت به ماه گذشته و همچنین اردیبهشت ماه پارسال، افزایش یافته است.
اقتصام** 2023

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گزارش بانک مرکزی از افزایش 4.3 درصدی شاخص بهای تولیدکننده» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات