خارج کردن شیشه از داخل مری بیمار قمی

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم اعلام کرد: به همت متخصصان بیمارستان شهید بهشتی قم، شیشه 2.5 سانتی متری از مری بیمار بدون عمل جراحی خارج شد. خبرگزاری ایسنا:  آقایی60 ساله با سابقه بیماری قلبی شدید، پس از مصرف غذا دچار درد معده شده بود که به بیمارستان شهید بهشتی قم مراجعه می‌کند. پس از بررسی‌های اولیه و انجام آندوسکوپی توسط پزشکان بر روی بیمار، جسم خارجی شیشه‌ای نوک تیز به طول 2.5 سانتیمتر در قسمت تحتانی مری مشاهده می‌شود که از دو طرف وارد جداره مری شده بود.

در سیتی اسکن اولیه پارگی مری و خروج ترشحات مشاهده شده بود که بیمار بستری می‌شود و تحت اقدامات حمایتی از جمله آنتی بیوتیک و سرم درمانی قرار می‌گیرد.

پس از انجام مراقبت‌ها، در سیتی اسکن سینه که از بیمار گرفته شد، شیشه نزدیک شریان آئورت دیده شد که با توجه به سن بالا و مشکل قلبی وی و اینکه امکان جراحی نبود، تصمیم گرفته شد جسم خارجی به وسیله آندوسکوپی از مری بیمار خارج شود. این عمل توسط دکتر احمد حرمتی فوق تخصص گوارش وعضوهیات علمی دانشگاه علوم پزشکی قم صورت گرفت.

با وجود پارگی مری، بیمار با اقدامات حمایتی و بدون نیاز به جراحی، با بهبودی کامل و حال عمومی مناسب پس از دو هفته مرخص شد.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خارج کردن شیشه از داخل مری بیمار قمی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات