میراث طبیعی جهان در معرض تهدیدهای آب و هوایی

سازمان ملل در گزارشی هشدار داد تغییرات جوی به زودی به یکی از جدی ترین تهدیدها برای میراث طبیعی جهان تبدیل می شود.

به گزارش «ایسنا»، جانشین سخنگوی سازمان ملل متحد گفته است: «تغییرات اقلیمی به سرعت به یکی از تهدیدات جدی برای 31 میراث طبیعی و فرهنگی جهان در 29کشور مختلف تبدیل خواهد شد.»

در این گزارش آمده است میراث طبیعی جهان در برابر تغییر آب و هوایی آسیب پذیر هستند و باید برای تحقق اهداف ذکر شده در قرارداد پاریس جهت محدود کردن افزایش دمای هوا اقدامات کاربردی در نظر گرفته شود.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، در بررسی سازمان ملل متحد به تاثیرات مخرب تغییرات آب و هوایی بر میراث طبیعی جهان اشاره شده است. افزایش دما، ذوب شدن یخچال های طبیعی، افزایش سطح آب دریاها، تشدید رخدادهای آب و هوایی و شدت یافتن خشکسالی در مناطق مختلف جهان بخشی از این خطرات به حساب می آیند.

[ منبع این خبر سایت دنیای سفر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «میراث طبیعی جهان در معرض تهدیدهای آب و هوایی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات