تلاش برای نایب رئیسی علی مطهری

روزنامه اعتماد نوشت: ترکیب هیات رییسه موقت ٩ به ٣ به نفع فراکسیون «ولایت» شکل گرفت. ترکیبی که البته شاید برای انتخابات هیات رییسه دایم مجلس قدری تغییر کند البته نه در سطح ریاست. روزنامه اعتماد نوشت: ترکیب هیات رییسه موقت ٩ به ٣ به نفع فراکسیون «ولایت» شکل گرفت. ترکیبی که البته شاید برای انتخابات هیات رییسه دایم مجلس قدری تغییر کند البته نه در سطح ریاست.

 اختلاف ٧٠ راي ميان محمدرضا عارف و علي لاريجاني ديگر جاي تكرار رقابت بين اين دو باقي نگذاشته و فراكسيون اميد اعلام كرده كه در روزهاي آينده علي لاريجاني بدون حضور عارف بايد راي نمايندگان را براي تثبيت در كرسي رياست جلب كند.

اما در تركيب نواب رييس اصلا اوضاع اين‌گونه نيست. علي مطهري تنها با اختلاف چهار راي نسبت به محمد دهقاني از رسيدن به كرسي نايب‌رييسي باز ماند. جبران اين چهار راي شايد كار چندان دشواري براي او نباشد. حال آنكه ١٢٢ راي حميدرضا حاجي‌بابايي نيز اميد چنداني در رقابت هيات رييسه دايم براي او به همراه ندارد. او ١٤ راي تا منتخب دوم يعني محمد دهقاني فاصله دارد و به هم زدن اين توازن براي حاجي‌بابايي قدري سخت به نظر مي‌رسد.

همه اينها در حالي است كه به نظر مي‌رسد مسعود پزشكيان جايگاه خود را براي نايب‌رييسي با ١٥٤ رايي كه كسب كرده، تثبيت شده مي‌بيند. او با اختلاف ١٨ راي از نفر اول ايستاده و قدري كنار زدنش براي اصولگرايان سخت و شايد غير ممكن باشد. اما در تركيب دبيران هيات رييسه اختلاف ١٢ راي بين نفر ششم و هفتم نيز اختلافي است كه جبرانش براي محمد علي وكيلي و فراكسيون اميد ساده نيست.

اين وضعيت براي تركيب ناظران هيات رييسه هم تكرار شده و نفر سوم با نفر چهارم ١٩ راي اختلاف دارند. هر چند بعيد است كه فراكسيون اميد رقابت براي كسب كرسي بيشتر در تركيب دبيران و ناظران هيات رييسه را كنار بگذارد اما قطعا دستور كار اصلي اين مجموعه رساندن مطهري به هيات رييسه خواهد بود. اتفاقي كه اگر بيفتد اهميت آن تنها در تغيير توازن ٩ به ٣ هيات رييسه به وضعيت ٨ به ٤ نخواهد بود. چرا كه گرفتن دو كرسي نايب‌رييسي براي فراكسيون اميد نمي‌تواند كمتر از گرفتن كرسي رياست مهم باشد و كسي نيست كه تفاوت جايگاه نواب رييس با دبيران و ناظران هيات رييسه را ندارند.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تلاش برای نایب رئیسی علی مطهری» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات