فرهنگ نامه شهدای شهرستان فردیس تهیه می شود

به گزارش ایرنا،سرهنگ علی محمد دانشیار روز دوشنبه در گردهمایی خادمین شهداء ستاد یادواره شهدای شهرستان فردیس در سالن همایش شهرداری منطقه 3 کرج برگزار شد، افزود: حدود چهار سال از شکل گیری ستاد کنگره شهدا استان البرز می گذرد اما به دلیل مهاجرپذیری و بالا بودن جمعیت آماردقیق از شهدا نداریم و در نظر داریم تا با کمک پایگاههای بسیج و حوزه های مقاومت بسیج شهدای هر منطقه را شناسایی کرده تا آمار دقیقی از شهدای هر منطقه در دست متولیان فرهنگی باشد .
وی اظهار کرد: تهیه فرهنگ نامه شهداء در سامان دادن به برگزاری برنامه های شهدا کمک می کند.
وی گفت: گاهی به دلیل عدم وجود همین فرهنگ نامه بعضی از خانواده شهدا مورد غفلت واقع می شوند.
وی در ادامه بر لزوم جمع آوری آثار شهدا تاکید کرد و گفت: آثار ارزشمندی که از شهدا باقی مانده باید جمع آوری و ثبت شده و با تهیه اثاری مانند اطلس شهداء، آثار مکتوب، مستند، داستانی، فیلم و سریال در خصوص شهیدان و ایثارگران دفاع مقدس متناسب با روحیات اقشار مختلف جامعه نمود عینی پیدا کند.
دانشیار افزود: شهدا گنجینه وسیعی از کشور ایران هستند که ما هنوز نتوانستیم تعریف و تبیین درستی از شهادت را در جامعه ارائه کنیم و برگزاری یادواره های شهدا تنها برای یک مراسم همیشگی با افراد مشخص نیست بلکه بروز و ظهور این یادواره ها در سطح جامعه و در بین همه اقشار و نسل ها هدف اصلی برگزاری کنگره شهدا است.
وی اظهار کرد: برنامه های شهداء را فقط در محوطه های بسته و سالن های فرهنگی برگزار نکنند بلکه در پارکها یادواره های شهدا را برگزار کنند تا دیگر مردم بتوانند از این برنامه ها استفاده کنندکه اثر گذار است.
دانشیار در خصوص سرکشی از خانواده های شهداء گفت: در سرکشی از خانواده های شهداء فقط به دیدار یک خانواده برای چند بار نروند بلکه دیگر خانواده ها را در نظر بگیرند.
وی در ادامه افزود: عده ای مسئولیت اشاعه فرهنگ شهادت و شهاد طلبی را به بهانه نفوذ دشمن و جاذبه های فریبنده دشمن در نسل جوان بی تاثیر می دانند اما این دلیلی بر سلب مسئولیت از دوش افراد نمی شود.
مسئول ستاد کنگره سرداران و شهداء استان البرز گفت: شهرستان فردیس در اوایل انقلاب به دلیل مهاجر نشینی از مناطق جرم خیز بود اما در همان زمان از دل همین مردم به جبهه جنگ اعزام و شهادت صورت می گرفت بنابراین اقدامات فرهنگی اثرگذار هستند.
دانشیار افزود: در زمان حاضر نیز از دل همین جوانان اعزام به سوریه و عراق راداریم بنابراین فرهنگ شهادت در بین جوانان زنده است.
وی در بخش دیگر سخنان خود به مراسم های بزرگداشت یاد و خاطره شهدا به نام آبروی محله اشاره کرد و گفت: شهرستان فردیس 40 برنامه با عنوان آبروی محله را در سال 95 اجرا خواهد کرد که این مراسم ها در شناخت نسل جدید از رشادت ها و فداکاری ها شهدا تاثیر زیادی خواهد داشت .
در این مراسم فرمانده سپاه شهرستان فردیس و فرماندهان و اعضای پایگاههای بسیج خواهران و براداران شهرستان فردیس حضور داشتند.
7413/ 6155

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرهنگ نامه شهدای شهرستان فردیس تهیه می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات