خانواده های زندانیان نیازمند یاری خیرین هستند

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی دادگستری اردبیل ، ناصر عتباتی در جشن نسیم مهر در اردبیل بر لزوم تعامل ، همفکری و عزم جدی همه دستگاه ها و آحاد مردم برای کمک به خانواده های زندانیان تاکید کرد.
او اظهار کرد: برخی از افراد گرفتار شده در زندان به نوعی قربانی جامعه هستند و با بررسی پروندهای این افراد معلوم می شود که برخی از عوامل فرهنگی و اجتماعی به ویژه فقر ، بیکاری و عدم اشتغال به کار از علل اصلی گرایش به بزه و ارتکاب جرم بوده است.
وی یکی از اهداف مهم و برنامه های سیستم قضایی را پیشگیری از وقوع جرم دانست و افزود: اگر جرمی رخ داد و فرد به ویژه به دلایل غیر عمد به زندان افتاد دستگاه قضایی و دادستانی از ظرفیت های حمایتی خود استفاده کرده و از اقشار ضعیف از جمله کودکان بی سرپرست یا بد سرپرست ، زنان سالخورده و سایر اقشار آسیب پذیر حمایت قانونی می کند.
دادستان عمومی و انقلاب اردبیل گفت: دستگاه قضایی بر اساس وظایف ذاتی خود با افرادی که مرتکب جرم شوند مقابله می کند تا بسترهای لازم برای پیشرفت در تمام ابعاد فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی فراهم شود و با استفاده از ظرفیت های تاسیسات جدید حقوقی نیز تلاش می کند از مجازات جایگزین حبس برای کاهش جمعیت کیفری به نحو مطلوب استفاده کند.
او افزود: این اقدامات موجب می شود آثار نامطلوب حبس افراد در جامعه کمتر شود ، البته این امر به تنهایی از عهده نهاد و سازمانی خاص خارج است و تعامل ، همفکری و عزم جدی همه دستگاهها و مردم را می طلبد تا به موفقیت برسیم.
او همچنین با قدردانی از اعضای انجمن حمایت از زندانیان اردبیل بر لزوم رعایت شئونات زندانی ، احترام به کرامت انسانی و شخصیت خانوادهای زندانیان و حمایت های مادی و معنوی از این قشر آسیب پذیر تاکید کرد.
6018

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خانواده های زندانیان نیازمند یاری خیرین هستند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات