شهرداری کرمان به درآمدهای جایگزین می اندیشد

علی بابایی که با خبرنگاران ایرنا در این مرکز گفت و گو می کرد افزود: شهرداری کرمان تلاش دارد کمتر درآمدها و اموال خود را برای تامین اعتبار مورد نیاز، بفروشد و در این راستا فروش اوراق قرضه، فروش اوراق مشارکت و فاینانس های دیگر را مد نظر دارد.
وی بیان کرد: مدیریت عالی استان کرمان نیز علاقه مندی زیادی برای اجرای طرح های عمران شهری دارد اما کمبود اعتبارات دولتی، در این مسیر مشکلاتی را ایجاد می کند.
شهردار کرمان گفت: با وجود کمبود اعتبارات در حوزه های مختلف اما طرح های بزرگی از جمله بدنه سازی بازار کرمان با دستور استاندار کرمان آغاز شده و ادامه دارد.
وی به خرید بنای مدرسه حیاتیه از سوی شهرداری اشاره و بیان کرد: در این رابطه نیز با وجود کمبود اعتبارات شهرداری موفق به بازسازی این بنا و تبدیل آن به یک جاذبه گردشگری شده است.
بابایی از صدور فیش های عوارض خدمات شهری برای شهروندان خبر داد و گفت: در این طرح 207 هزار واحد مسکونی موجود در شهر کرمان فیش های عوارض خدمات شهری را دریافت می کنند.
وی اظهار کرد: در این پاکت های ارسالی فیش حدود 50 هزار تومانی به عنوان عوارض سال 94، 27 هزار تومانی برای سال 93 و 24 هزار تومانی برای سال 92 است.
وی گفت: ارسال فیش ها براساس کد پستی است و در پرداخت آنها فرقی بین مالکان و مستاجران نیست.
شهردار کرمان تصریح کرد: 95 درصد هزینه های شهر از محل عوارض و پرداخت های مردمی و مقدار کمی اعتبارات دولتی است.
وی به عدم توسعه یافتگی شهر کرمان در حد قابل قبول اشاره و بیان کرد: امروز اگر شکل و شمایل شهر اینگونه است، همان است که مردم خواسته اند و در این رابطه شهرداری وظیفه داشته مردم را متقاعد کند تا با پرداخت عوارض، شهرداری را در اجرای طرح های مختلف همراهی کنند تا خروجی آن شهر زیبا و خوبی باشد.
بابایی گفت: اگر شهرداری نتواند خدمات جمع آوری پسماند و خدمات شهری را از مردم دریافت کند، شاید نتواند خدمات خوبی را هم ارائه کند.
وی یادآور شد: به عنوان مثال در طول 40 تا 50 سال گذشته شهرداری کرمان زمانی که شهروند مشکل داشته یا استعلامی نیاز داشته توانسته عوارض نوسازی را از افراد دریافت کند.
وی گفت: مردم باید توجه داشته باشند که حتی در صورت پرداخت به موقع عوارض از سوی همه شهروندان، فقط 30 درصد از هزینه های شهری پوشش داده می شود.
شهردار کرمان عنوان کرد: با کاهش صدور پروانه ساختمانی و نیز کاهش تفکیک زمین، 70 تا 75 درصد درآمدهای شهرداری کاهش یافته و مجبور به ایجاد درآمدهای جایگزین برای شهرداری هستیم.
وی به لزوم دریافت عوارض نوسازی اشاره و خاطرنشان کرد: لازمه این کار، ممیزی شهر بوده که طبق توافق با سازمان عمران شهرداری، این اقدام انجام شده است.
وی گفت: در این راستا 40 هزار واحد مسکونی در کرمان ممیزی شده است.
بابایی افزود: با انجام ممیزی شهر می توان تمامی عوارض نوسازی را سالانه دریافت کرد که بخش عمده هزینه های آسفالت و مواردی از این دست را تامین می کند.

*حمام باغ لـله تا چهار ماه آینده میزبان بازدید کنندگان می شود
شهردار کرمان با اشاره به تملک کامل حمام باغ لـله از سوی شهرداری کرمان گفت: کار بازسازی و مرمت حمام باغ لـله نیز از سوی شهرداری کرمان آغاز و در حال حاضر سبک سازی سقف ها و مرمت سقف ها انجام شده است.
وی افزود: این بنا طی چهار ماه آینده بازسازی شده و به مجموعه زیبایی تبدیل خواهد شد.
وی عنوان کرد: مقبره خواجه اتابک نیز در دستور کار قرار دارد و این مکان به فرهنگسرای خواجه اتابک تبدیل خواهد شد.

*بسیج امکانات شهرداری برای توسعه عمران شهری
شهردار کرمان در ادامه از بسیج تمامی مجموعه های داخلی شهرداری برای توسعه عمران شهری در کرمان خبر داد و گفت: به عنوان نمونه در هر منطقه یک پارک از سوی مجموعه های شهرداری در دست احداث است.
وی افزود: بهسازی و زیباسازی از پل شهید رجایی به سمت مجموعه قائم نیز آغاز شده و در این مسیر جدول گذاری انجام شده است و تلاش می شود که این مسیر با وضع مناسبی ساماندهی شود.
بابایی گفت: برای شهرک بنی هاشم نیز کارهای بسیار خوبی صورت گرفته است و در مجموعه بلدالامین نیز که خاکی بوده، کار جدول گذاری، زیرسازی و آسفالت در دست انجام است.
وی تصریح کرد: تلاش شده در اجرای پروژه های عمرانی سطح شهر از پتانسیل سازمان عمران شهرداری استفاده لازم صورت گیرد و بر همین اساس همه زیرسازی های سطح شهر توسط سازمان عمران انجام می شود.
وی به استفاده بهینه شهرداری از امکانات موجود در انبارهای شهرداری در مسیر اجرای عمران شهری خبر داد و گفت: 30 هزار واحد تجاری در شهر است که باید هزینه کسب و پیشه را پرداخت کنند و این گروه می توانند کمک خوبی به شهرداری کنند.

* اتمام پل سیدی به 10 میلیارد تومان نیاز دارد
شهردار کرمان با اشاره به اینکه اتمام پل سیدی نیاز به 10 میلیارد تومان اعتبار دارد گفت: این پل دارای هفت دهنه است و برای اجرای آن یکهزار و 600 تن ورق فولادی نیاز است که بخشی از آن خریداری شده است.
وی افزود: در چند ماه گذشته سه دهنه از این پل احداث شده است.
وی یادآور شد: شش سال از عمر این پل می گذرد و اولویت اول در اجرای طرح های عمران شهری با پروژه های نیمه تمام بوده است.
بابایی گفت: اصل قرارداد این پل مشکل داشتته و پیمانکار به تعهدات خود عمل نکرده است که با پیگیری ها و رایزینی ها اولین دهنه پل گذاشته می شود و فشار گذاشته ایم که جمع و جور شود.
وی ادامه داد: اقدامات لازم برای تکمیل پل ایثار نیز در دست انجام است.

*طرح های توسعه ای در پردیسان قائم
شهردار کرمان به اتمام کار ایجاد دریاچه جنگل قائم در نوروز امسال اشاره و بیان کرد: کار اجرای این دریاچه از اردیبهشت ماه 90 آغاز و فقط بخش کوچکی از کار انجام شده بود.
وی گفت: در کنار ایجاد دریاچه جنگل قائم، سرمایه گذاری برای ایجاد مجموعه فضاهای خدمات و پذیرایی و فضاسازی 20 هکتار جنگل و نورپردازی کوه های مقابل و بدنه جنگل قائم اعلام آمادگی کرده که اگر انجام شود از جاذبه های خوبی برای مردم می شود.

*پل ولیعصر (عج) اولین پروژه افتتاحی خاتم در کرمان خواهد بود
شهردار کرمان با اشاره به روند بسیار خوب اجرای تقاطع غیر همسطح چهارراه ولیعصر (عج) گفت: به نظر می رسد این پروژه به عنوان اولین پروژه افتتاحی قرارگاه خاتم در کرمان مطرح شود.
وی تصریح کرد: البته تقاطع غیر همسطح ابوذر نیز پیشرفت خوبی دارد.
وی با تاکید بر تلاش برای تکمیل تمامی پروژه ها در اسرع وقت گفت: پروژه میدان آزادی را سال 90 در حوزه سرمایه گذاری شهرداری بارها آگهی کردیم اما همیشه از جابجایی تاسیسات در این میدان می ترسیدیم.
بابایی گفت: با پیگیری ها و هماهنگی های استاندار کرمان، دور تا دور میدان آزادی حفاری و ضمن جابجایی همه تاسیسات، همه موارد مربوطه نیز حل شده است.
وی خاطرنشان کرد: در میدان آزادی از بیش از 800 شمع مورد نیاز تاکنون 711 شمع احداث شده است.
وی افزود: در اجرای پروژه میدان آزادی نیز از برنامه زمان بندی عقب نیستیم.
شهردار کرمان گفت: نحوه تامین اعتبار با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) به صورت 50 درصد زمین و 50 درصد پول و قرار بوده موسسه نور زمین های واگذاری را فروخته و پول آن را برای این کار هزینه کنیم.
وی ادامه داد: متاسفانه زمینی که به قرارگاه خاتم واگذار شده، در فروش به مشکل برخورده و به صورت اقساط فروخته شده است.
وی بیان کرد: قرارگاه خاتم در مجموع هشت پروژه در کرمان را مد نظر دارد که پنج پروژه فعال هستند.
بابایی درباره اجرای پل چهارراه سمیه نیز گفت: معتقدیم اگر قرار است پلی در این چهارراه ایجاد شود باید از هم اکنون، اجرای آن آغاز شود تا همزمان با پروژه میدان آزادی و چهارراه ولیعصر (عج) به بهره برداری برسد.
وی اظهار کرد: در این رابطه نمی خواهیم نظرات شخصی اعمال شود و دانشگاهیان و مراجع مربوطه باید در این باره نظر دهند.

*با اجرای طرح های عمرانی کرمان به رشد خوبی دست می یابد
شهردار کرمان در ادامه گفت و گو با خبرنگار ایرنا که روز یکشنبه پس از بازدید از این مرکز انجام شد گفت: با اجرای طرح های عمرانی در دست اقدام، کرمان به رشد خوبی دست می یابد.
وی عنوان کرد: با گذر از مسائل عمرانی در شهرها، به زیباسازی و مسائل اجتماعی شهر بیشتر پرداخته می شود.
بابایی گفت: طرح جامع فرهنگی شهر کرمان نیز در دست تدوین است.
گفت و گو از رسول محمدحسنی و سمیه حسن شاهی
7440/3028

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شهرداری کرمان به درآمدهای جایگزین می اندیشد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات