پنج صلحبان سازمان ملل در مالی کشته شدند

به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از مقام های پلیس و سازمان ملل، در حادثه روز یکشنبه که نخستین حمله مرگبار علیه هیات صلحبانی سازمان ملل در مالی موسوم به مینوسما است، پنج صلحبان کشته و یک نفر دیگر زخمی شد.
هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.
دفتر صلحبانی سازمان ملل در مالی ملیت کشته شدگان را اعلام نکرد، اما بر اساس اظهارات مقام های پلیس باماکو (پایتخت)، گروهی از صلحبانان اهل توگو در مسیر حرکت خود در 50 کیلومتری شهر موپتی پس از انفجار مین با حمله ای تروریستی مواجه شدند.
بان کی مون دبیرکل سازمان ملل این حمله را محکوم کرد.
وی در بیانیه ای که به همین مناسبت صادر کرد، حادثه کشته شدن پنج صلحبان سازمان ملل را به خانواده هایشان و دولت و ملت توگو تسلیت گفت؛ بان همچنین خواستار پیگرد عاملان این جنایت و محاکمه آنان شد.
محمد صالح انادیف رئیس هیات صلحبانی سازمان ملل در مالی نیز این حمله را 'اقدام تروریستی' خواند و آن را محکوم کرد.
دو روز قبل نیز مقام های مربوطه گزارش دادند که پنج سرباز مالی در انفجار مین در مسیر خودروهای نظامیشان در شمال مالی کشته و 4 نفر دیگر زخمی شدند. در این حادثه نیز نظامیان مالیایی پس از انفجار هدف آتشبار گروهی ناشناس قرار گرفتند.
هفته قبل نیز پنج صلحبان چادی در شبیخونی در شمال شرقی مالی به دست گروه تروریستی موسوم به انصارالدین کشته شدند. سه نفر دیگر نیز در این حادثه زخمی شدند.
صلحبانی در مالی خطرناک ترین ماموریت صلحبانان سازمان ملل است. مالی از ژوئیه 2013 دستخوش شدیدترین تنش های داخلی است.
با احتساب حمله روز یکشنبه، تاکنون 64 صلحبان سازمان ملل حین ماموریت کشته شده اند. 4 نفر دیگر نیز در نتیجه آتش اشتباه نیروهای خودی جان باخته اند.
شمال مالی از زمان اشغال توسط شبه نظامیان طوارق که زمانی با القاعده متحد شده بودند، صحنه خشونت های متعدد بوده است.
به رغم مداخله نظامی فرانسه در سال 2013میلادی که به عقب نشینی گروه های تندرو از بخش های وسیعی از این منطقه شد، نیروهای امنیتی مالی همچنان هدف حمله های این گروه ها قرار دارند.
خاورم**9156**7074**1275

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پنج صلحبان سازمان ملل در مالی کشته شدند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات