انصارالله: سخنان نماینده سازمان ملل از دقت لازم برخوردار نیست

به گزارش شبکه خبری المسیرة عبدالسلام افزود: ما امروز دوشنبه به اطلاع ولد شیخ نماینده سازمان ملل در یمن رساندیم سخنان وی مبهم وخالی از موضوعاتی است که برای مراعات طرف دیگر مورد بحث قرار گرفت.
عبدالسلام با اشاره به جلساتی که برگزار شد بر چهار محور شامل موسسه ریاست ، تشکیل دولت توافقی جدید، کمیته نظامی وامنیتی ، تضمین ها ومرحله انتقالی بر اساس توافق مشارکت همه طرف در پست های اجرایی تاکید کرد.
عبد السلام در زمینه اقتصادی بر رفع محاصره مردم یمن ،برداشتن همه موانع وامداد رسانی فوری برای ورود مازوت که توسط نیروهای عربستانی آمریکایی ومزدوران آنها توقیف شده به ویژه برای شهرهای ساحلی تاکید کرد.
وی وضعیت بد اقتصاد یمن را ناشی از موانع تحمیل شده توسط مزدوران برای اعمال فشار بر مردم یمن جهت قبول دیکته های خارجی دانست وگفت: این موانع شامل تخریب کارخانه ها،موسسات ،تحریم اقتصادی یمن ،بلوکه کردن اموال آن در خارج ،ممانعت از ورود حواله ها به یمن وجلوگیری از صادرات تولیدات یمنی است.
عبدالسلام افزود: در این خصوص ما با سفیران صحبت کرده وآنها بر رفع این مشکلات تاکید کردند.
عربستان با ائتلاف برخی کشورهای عربی منطقه و با همراهی آمریکا از ششم فروردین سال گذشته (1394) حملات گسترده ای را به یمن آغاز کرده است تا «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابی های یمنی که امنیت شهرهای این کشور را تأمین می کنند، جلوگیری کند.
بر اثر این حملات، تاکنون هزاران یمنی از جمله صدها زن و کودک، شهید یا زخمی و ده ها هزار نفر نیز آواره شده اند و به تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور آسیب های جدی وارد شده است.
اسماعیل ولد الشیخ احمد فرستاده سازمان ملل به یمن پس از به بن بست رسیدن گفت وگوهای دو هیات ملی یمن وهیات ریاض ٬هفته گذشته از آنها خواست با حضور در جلسات ٬ گفت وگوهای بیشتری انجام دهند.
خاورم** 1453**1566

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انصارالله: سخنان نماینده سازمان ملل از دقت لازم برخوردار نیست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات