10 میلیارد دلار اعتبار برای بازسازی نپال/روند ساخت منازل در کاتماندو شتاب می گیرد

به گزارش ایرنا، زمین لرزه 25 آوریل 2015 و لرزش دیگر آن در 12 مه بیش از هشت هزار و 700 کشته و 16 هزار 800 زخمی برجا گذاشت .
این زمین لرزه که بعنوان مخرب ترین سانحه طبیعی در این کشور یاد می شود ، باعث تخریب راههای ارتباطی صدها روستا و وارد شدن آسیب به حدود یک میلیون خانه شد.
بسیاری از مردم محلی با گذشت یکسال از زلزله مخرب هنوز در ساختمان های آسیب دیده و یا چادرهای موقت درکنار خیابانها زندگی می کنند.
به رغم جمع آوری چهار میلیارد و 100 میلیون دلار کمک بین المللی برای بازسازی نپال ،تاکنون به علت اختلافات سیاسی تنها بخش کمی ازاین مبلغ هزینه شده است .
براساس گزارش های منتشر شده با گذشت بیش از یکسال از زلزله تاکنون تنها پنج درصد از ساختمان ها بازسازی شده است.
«بیشنو پودل» وزیر اقتصاد نپال گفت:برای سال مالی آینده اعتباری 10 میلیارد دلاری با تمرکز به بازسازی خسارت های وارده بر زلزله ، احداث جاده ها و امنیت اجتماعی در نظر گرفته شده است .
وی خاطرنشان کرد:این بودجه در مقایسه با اعتبار سال گذشته که 7.6 میلیارد دلار بوده حدود 28 درصد افزایش نشان می دهد.
به گفته وی،دولت در نظر دارد روند بازسازی بافت های تخریب شده را در سال جاری با رفع مشکلات شتاب بخشد.
صاحبنظران سیاسی، احتمال مخالفت نمایندگان گروه ناراضی مدهسی با این بودجه را با توجه به شرکت نکردن این گروهها درجلسه پارلمان یکی از مشکلات می دانند.
ادامه بحران سیاسی در نپال باعث شده است که به رغم جمع آوری کمک های مالی بین المللی روند بازسازی نپال پیشرفت بسیار کمی داشته باشد.
دولت نپال تلاش کرده است که روند بازسازی خرابی های ناشی از زلزله در مناطق جنوبی به ویژه در 20 منطقه بویژه «تارای » و «پستال » متمرکز شود.
نپال قصد دارد که به پل ارتباطی هند و چین تبدیل شود در همین راستا بر بازسازی و احداث جاده در نقاط مرزی این کشور با چین توجه ویژه ای در بودجه صورت گرفته است .
توجه به افزایش ذخیره سوخت از 17 روز به سه ماه از دیگر اقداماتی است که دولت نپال برای جلوگیری از بحران سوخت دراین کشور در نظر دارد.
نپال در چند ماه گذشته به دنبال اعتراض مدهسی ها به قانون اساسی جدید این کشور و بستن مرزهای این کشور با هند با بحران شدید سوخت مواجه شد.
*آساق*267*1600

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «10 میلیارد دلار اعتبار برای بازسازی نپال/روند ساخت منازل در کاتماندو شتاب می گیرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات