موفقیت بیمارستان بقیه‌الله (عج) افتخار سپاه است


جانشین فرمانده سپاه با تقدیر از کارکنان بیمارستان بقیه‌الله (عج) جهت کسب درجه یک عالی، اظهار کرد: موفقیت‌های بزرگی که ظرف سال‌های اخیر در این بیمارستان به دست آمده نشان افتخار تحسین‌برانگیزی برای سپاه است.
به گزارش خبرنگار ایسنا، سردار سلامی صبح امروز در مراسمی که به مناسبت اهدای درجه یک عالی به بیمارستان فوق تخصصی بقیه‌الله (عج) برگزار شد با اشاره به کسب درجات عالی از سوی بیمارستان بقیه‌الله (عج)، خاطرنشان کرد: موفقیت‌های بزرگی که این بیمارستان ظرف سال‌های اخیر به دست آورده است نشان افتخار تحسین‌برانگیزی برای سپاه است.
وی خاطرنشان کرد: قطعاً قرار گرفتن در میان پنج بیمارستان برتر از بین 850 بیمارستان سراسر کشور حاصل تلاش‌ها و به هم پیوستگی اقدامات سیستماتیک و برنامه‌ریزی شده در یک مجموعه است.
وی با تقدیر از کارکنان بیمارستان بقیه‌الله (عج)، گفت: دریافت نشان عالی از سوی این بیمارستان نشان دهنده برقراری فرآیندهای منظمی در این بیمارستان است.
جانشین فرمانده سپاه در بخش‌هایی از صحبت‌های خود به جایگاه جهان اسلام از نظر پیشرفت در تمدن اشاره و خاطرنشان کرد: در قرون وسطی و پیش از رنسانس ایران و جهان اسلامی در عرصه تمدن که مجموعه‌ای از علم، فرهنگ،‌ فناوری و حاکمیت اقتصاد است نقش اول را ایفا می‌کرد اما بعد از رنسانس این جایگاه را به اروپا واگذار کرد.
وی تأکید کرد: امروز و پس از پیروزی انقلاب اسلامی جمهوری اسلامی ایران به دنبال بازیابی آن جایگاه است.
سلامی با اشاره به دانشمندان، فیلسوفان و پزشکان جهان اسلام و اقدامات آنها در بنیان‌گذاری علوم نوین، خاطرنشان کرد: جهان اسلام و ایران در بنیان نهادن بسیاری از علوم جدید حضور داشته‌اند.
جانشین فرمانده سپاه با تأکید بر لزوم کسب اعتماد به نفس از سوی دانشمندان جهان اسلام و ایران، اظهار کرد: ما می‌توانیم و باید به تدریج به نقطه مرجع علمی جهان تبدیل شویم.
وی در ادامه با بیان اینکه پزشکی علاوه بر اینکه هنر است حکمت و علم نیز محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: پزشکی ابتدا هنری بوده که در آن حکمت نیز وجود داشته است و پس از ارائه مقالاتی از سوی دانشمندان علوم پزشکی از حوزه هنر به علم تبدیل می‌شود.
جانشین فرمانده سپاه در ادامه به مقایسه علوم پزشکی رای در ایران و غرب اشاره و خاطرنشان کرد: متأسفانه در غرب و آمریکا فلسفه پزشکی به جای فضیلت،‌ به دغدغه مالی تبدیل شده و این جایگاه به شغل تنزل یافته است. در عرصه جدید و بر اساس حکمت مادی غرب،‌ طبابت به تجارت پزشکی تبدیل شده است.
وی با تأکید بر اینکه بر اساس دلسوزی و ایمان واقعی شکل می‌گیرد،‌ افزود: در طب اسلامی واقعیت بر این اساس است که با برقراری ارتباط عمیق با احساس بیمار نسبت به درمان او اقدام شود.
سلامی در پایان با بیان اینکه انگیزه‌های معنوی و متعالی در بیمارستان بقیه‌الله (عج) این بیمارستان را حائز رتبه عالی کرده است، خاطرنشان کرد: باید در مدیریت فرآیند درمان،‌ پیشرفته‌ترین روش‌ها را با اصلاح بر اساس فرهنگ اسلامی پیاده کنیم.
انتهای پیام


[ منبع این خبر سایت ایسنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «موفقیت بیمارستان بقیه‌الله (عج) افتخار سپاه است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات