آغاز ایجاد 1000 مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی در سال جاری

چیت چیان وزیر نیرو گفت: در سال جاری با شروع ساخت یکهزار مگاوات نیروگاه جدید، فناوری توربین های کلاس F به ایران منتقل می شود و راندمان نیروگاهها از ۳۷ درصد کنونی به نزدیک ۵۰ درصد می رسد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، حمید چیت چیان در مراسم افتتاحیه یازدهمین همایش بین المللی انرژی ایران اظهار داشت: یازدهمین همایش بین المللی انرژی ایران در شرایط متفاوتی نسبت به دهمین دوره برگزار می شود و این شرایط متفاوت، کشور را در آستانه تحول عظیم در بخش انرژی قرار داده است.

وی افزود: این همایش پس از برگزاری COP21 در پاریس و تصویب دستورکار 2030 توسعه پایدار در چهل و هفتمین جلسه سازمان ملل برگزار می شود که ایران در کنار بسیاری از کشورهای جهان تعهدات بزرگی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای داد.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه "چند ماهی از اجرای برجام می گذرد"، گفت: با اجرای برجام تحریم ها برطرف شده و ایران به عنوان کشوری مهم و تأثیرگذار در بخش انرپی حضوری فعال تر از گذشته در منطقه و جهان دارد.

وی ادامه داد: منابع انرژی، آب، خاک و زیست بوم جهان محدود است و امروز به خاطر مصرف بی رویه انرژی در جهان در شرایط ویژه ای قرار گرفته ایم که برای جلوگیری از رسیدن به نقطه بی بازگشت، اقدام ضروری جامعه جهانی را نیاز داریم.

چیت چیان با بیان اینکه " انرژی یک مسئله یکسان با مسئولیت های متفاوت برای کشورهای مختلف جهان است"، گفت: تدابیری که باید در سطح جهانی برای کنترل مصرف انرژی و بهینه سازی تأمین، توزیع و مصرف حامل های مختلف انرژی اجرایی شود نباید فقط به بحث انرژی محدود شود و باید منابع آب، خاک و زیست بوم های آسیب پذیر را نیز مورد توجه قرار دهیم.

وی افزود: وزارت نیرو با اعتقاد به اصل سازگاری محیط زیستی، فعالیت هایش را انجام می دهد و توجه دارد که پیوند محیط زیست، انرژی و آب یه پیوند لازم و ضروری است.

این عضو کابینه دولت تصریح کرد: مایلم در همین همایش پیشنهاد کنم تا یک بازار منطقه ای پیوند آب، انرژی و محیط زیست تشکیل شوئد.

وی ادامه داد: ایران داوطلبانه متعهد شده تا به میزان 4 درصد از انتشار گازهای گلخانه ای با استفاده از منابع مالی داخلی کاهش دهد و با استفاده از کمک های مالی و فناوری جهانی نیز 8 درصد دیگر از انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش دهد که لازم است زیرساختهای متعددی فراهم شود تا اجرای مقدمات اینکار از سال 2020 میسر شود.

چیت چیان از آمادگی وزارت نیروی ایران با تمامی محافل علمی و شرکت های صاحب فناوری برای توسعه فناوریهای پاک خبر داد و گفت: ظرفیت فعلی تولید برق ایران از مرز 74 هزار مگاوات گذشته است و تا 10 سال آینده 47 هزار مگاوات تا 50 هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور افزوده می شود.

وی افزود: از این میزان 7500 مگاوات ظرفیت تولید برق از انرژی های تجدیدپذیر و 7 هزار مگاوات از تبدیل سیکل ساده گازی به سیکل ترکیبی است.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: در سال جاری با شروع ساخت یکهزار مگاوات نیروگاه جدید، فناوری توربین های کلاس F به ایران منتقل می شود و راندمان نیروگاهها از 37 درصد کنونی به نزدیک 50 درصد می رسد.

چیت چیان با بیان اینکه هوشمندسازی شبکه برق کشوردر دست انجام است، گفت: تا 5 سال آینده 5 میلیون مشترک از مشترکان 33 میلیونی برق کشور از ابزار شبکه هوشمند برق برخوردار خواهند شد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آغاز ایجاد 1000 مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی در سال جاری» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات