المستقبل بزرگترین بازنده مرحله چهارم انتخابات لبنان

انتخابات لبنان در آخرین مرحله از انتخابات شورای شهر در لبنان لیست‌های وابسته به جریان آزاد ملی لبنان در بیشتر مناطق پیروز انتخابات بوده و جریان المستقبل بازنده اصلی این رقابت بود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری العهد لبنان، عملیات شمارش آرا در پایان مرحله چهارم و نهایی انتخابات شورای شهر و شهرداری‌ها در لبنان که دیروز در استان شمالی و عکار انجام شد، از پیروزی لیست‌های مورد حمایت جریان آزاد ملی و ائتلاف آن در بیشتر مناطق خبر می‌دهد.

ستادهای تبلیغاتی احزاب مختلف از نتایجی که برای این انتخابات مخابره می کنند، نشان داده اند که تغییرات ملموسی در گرایش های عمومی مردم پدید آمده است، به گونه ای که جریان المستقبل بزرگترین بازنده انتخابات برگزار شده در طرابلس بود، چرا که از یک سو میزان مشارکت مردمی در این انتخابات بسیار پایین بود و از سوی دیگر این جریان در مراکز مهمی بازنده این انتخابات شد.

طرابلس

نتایج اولیه و غیر رسمی شمارش آرا در انتخابات شهرداری‌ها در طرابلس نشان دهنده پیروزی عناصری از ائتلاف جریان آزاد ملی لبنان است. همچنین لیست‌های وابسته به اشرف ریفی وزیر دادگستری سابق لبنان موفق شدند لیست های مورد حمایت جریان المستقبل را در طرابلس شکست داده و کرسی های شورا را از آن خود کنند.

البترون

در منطقه البترون لیست‌های مورد حمایت جریان آزاد ملی در مناطق زان، آصیا، سلعاتا، کفرحلدا، بیت شلالا، حردینو دیربلا پیروز انتخابات شدند. همچنین حزب سوری قومی اجتماعی نیز از پیروزی لیست‌های وابسته به خود در مناطق  تنورین، حامات، دوما و عورا خبر داد.

الکورة

در منطقه الکوره لیست‌های وابسته به جریان آزاد ملی و حزب سوری قومی اجتماعی در مناطق عابا، بیترومین، بتعبورة، دار شمزین، کفرقاهل، کفرصارون، متریت، قلحات  حائز اکثریت آراء رأی ‌دهندگان شدند. حزب سوری قومی و اجتماعی همچنین از پیروزی لیست‌های مورد حمایت خود در مناطق انفة، المجدل، عفصدیق و بدبا در الکورة خبر داد.

المنیة - الضنیة

در منطقه المنیه الضنیه جریان المستقبل شکست بزرگی را در منطقه "سیر " از بزرگترین شهرهای این منطقه و محل تولد احمد فتفت از عناصر ارشد المستقبل دریافت کرد و لیست مورد حمایت نجیب میقاتی نخست وزیر سابق و فیصل الکرامی وزیر سابق در این شهر پیروز انتخابات شدند. لیست مورد حمایت جماعت اسلامی نیز در منطقه بطرماز پیروز انتخابات شد. لیست جریان آزاد ملی نیز در منطقه مرکبتا حائز اکثریت آراء مردم شد. 

عکار

در عکار روابط عمومی حزب سوری قومی اجتماعی از پیروزی لیست‌های مورد حمایت این حزب در عدبل و منیارة الشیخ طابا در عکار خبر داد.

در بشری نیز حزب نیروهای لبنانی موفق شد در بیشتر مناطق کرسی‌های شورای شهر را از آن خود کند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «المستقبل بزرگترین بازنده مرحله چهارم انتخابات لبنان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات