هوای مشهد در وضعیت هشدار

هوای مشهد در وضعیت هشدار جامعه > محیط زیست - ایرنا نوشت: مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: کیفیت هوای مشهد در روز دوشنبه، دهم خرداد، در چهار ایستگاه در وضعیت هشدار قرار دارد.

حمید صالحی افزود: بر اساس گزارش جمع بندی شده ساعت هفت و 30 دقیقه از ایستگاههای سنجش آلودگی، در چهار ایستگاه خیام شمالی، مفتح، سمزقند و سجاد شاخص کلی کیفیت هوا بالاتر از میزان مجاز است.

وی اظهار کرد: بر این اساس شاخص کلی کیفیت هوا در ایستگاه های خیام شمالی و مفتح 126، سمزقند 120 و سجاد 116 پی .اس.آی است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی با اشاره به فعالیت 20 ایستگاه سنجش آلودگی هوا در مشهد، بیان کرد: با افزایش ترددها تا نیمه امروز، پیش بینی می شود وضعیت هوا در ایستگاههای کریمی، آوینی و چمن که هم اکنون بالای 90 پی.اس.آی است نیز به 100 برسد.

وی توصیه کرد، بیماران قلبی و تنفسی، کودکان، زنان باردار و سایر گروههای آسیب پذیر تا حد امکان در مناطق آلوده حاضر نشده و از تردد در مناطق پر رفت و آمد و هسته مرکزی شهر خودداری کنند.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد 101 تا 150 پی.اس.آی به معنای وضعیت هشدار برای افراد حساس و کودکان است.

همچنین اعداد بین 151 تا 200 پی.اس.آی حالت هشدار و آلوده برای همه سنین محسوب می شود.

وضعیت هوا با پی.اس.آی بین 200 تا 300 حالت اضطرار و بیشتر از 300 نیز در حالت بحرانی قرار می گیرد.

روزانه افزون بر یک میلیون دستگاه خودرو در کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد رفت و آمد می کنند.

۴۷۴۷

کلید واژه ها: مشهد - آلودگی هوا -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هوای مشهد در وضعیت هشدار» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات