۳۰۰ میلیون دلار در شرایط تحریم وارد بانک صادرات ترکمنستان شد

مدیر شعبه بانک صادرات ایران در عشق آباد ترکمنستان گفت: در سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ میلادی که اوج تحریم ها بود، مبلغ ۳۰۰ میلیون دلار را وارد بانک صادرات ترکمنستان کردیم.

به گزارش مهر، سروش حسنی عصر یکشنبه در نشست هم اندیشی و ارائه راهکارهای ممکن برای حل مشکلات ارزی صادرکنندگان که در سالن جلسات اتاق بازرگانی گرگان برگزار شد، اظهار کرد: بانک صادرات ایران در ترکمنستان توانست در اوج تحریم ها که در سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ بود، با روش های غیرمعمول و دور زدن تحریم ها مبلغی بالای ۳۰۰ میلیون دلار را وارد کند که جای بسی خوشحالی است.

وی ادامه داد: امکانات و قوانین مراحل نقل و انتقال پول مشکل بزرگ بازرگانان است که در همه جلسات نیز عنوان می شود. از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ میلادی امکان نقل و انتقال پول به دلیل تحریم ها کم بود و این امر از آگوست ۲۰۱۴ با شدت گرفتن تحریم ها غیرممکن شد.

او با بیان اینکه تبدیل پول معاملات صادرات به کندی انجام می شود، افزود: کشور ترکمنستان از دو سال گذشته با کاهش قیمت نفت در بازار جهانی افت کرد چراکه درآمد اصلی ترکمنستان از فروش نفت و گاز است. بانک ها از آن زمان نتوانستند به تعهدات خود عمل کنند و با این مشکل بزرگ مواجه بودند.

حسنی تصریح کرد: تبدیل پول به منات در حال حاضر در ترکمنستان قفل شده است و بسیاری از بازرگانان ترکمن در صف دریافت پول معاملات خود قرار دارند که حتی باید تا ماه های اکتبر و نوامبر سال میلادی جاری نیز صبر کنند.

وی بیان کرد: برای تسهیل در دریافت پول معاملات صادرات سه راهکار را تدوین کردیم و در حال بررسی آنها هستیم. بانک صادرات ایران در عشق آباد قصد دارد تا منات ها را با نرخ رسمی بانک مرکزی به بازرگانان پرداخت کند. همچنین یکی دیگر از برنامه های ما این است تا به مردم ترکمنستان کارت هدیه دهیم تا زمانی که در ایران هستند بتوانند با استفاده از آن خرید و فروش داشته باشند.

مدیر شعبه بانک صادرات ایران در عشق آباد ترکمنستان در پایان خاطرنشان کرد: بانک صادرات در بدترین شرایط خدمات بسیار خوبی را به مشتریان خود داده است و سعی دارد تا در آینده نیز میزان رضایتمندی مشتریان خود را افزایش دهد.

[ منبع این خبر سایت تابناک-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۳۰۰ میلیون دلار در شرایط تحریم وارد بانک صادرات ترکمنستان شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات