دومینوی بدهی ها در چرخه تولید و عرضه دارو ادامه دارد

اگر سازمان نسبت به پرداخت به موقع بدهی اش به داروخانه اعم از خصوصی و دولتی اقدام کند، کمی از التهاب دومینوی بدهی ها در بخش عرضه و تولید دارو کاسته خواهد شد و گردش نقدینگی می تواند تولید را در این حوزه به حرکت در بیاورد.

سازمان تامین اجتماعی اقدام پرداخت مطالبات عقب‌مانده داروخانه‌ها از طریق طرح عامل سوم کرده است و این طرح از سوی این سازمان در حال اجرا است تا مرهمی بر دومینوی بدهی های زنجیره تولید و عرضه دارو در ایران باشد. محمد نجفی عرب، رییس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق تهران در گفت و گو با وب سایت خبری اتاق گفت: تامین اجتماعی قرار است از طریق بانک رفاه تسهیلاتی را به داروخانه ها اختصاص دهد تا از این طریق به منابع مورد نیازشان دست پیدا کنند. طبیعی است که اگر سازمان نسبت به پرداخت به موقع بدهی اش به داروخانه اعم از خصوصی و دولتی اقدام کند، کمی از التهاب دومینوی بدهی ها در بخش عرضه و تولید دارو کاسته خواهد شد و گردش نقدینگی می تواند تولید را در این حوزه به حرکت در بیاورد.

نجفی عرب با اشاره به اینکه هم چنان مشکلات سابق را در حوزه تولید دارو داریم گفت: مشکلی که داریم این است که داروخانه های دولتی مجزا یا وابسته به بیمارستان هایدولتی به شرکت های پخش دارو بدهی دارند و شرکت های پخش هم به تولیدی ها بدهکارند و تامین اجتماعی و بیمه سلامت هم به بیمارستان ها بدهکار است. هرکدام از اجزای این زنجیره مدعی اند اگر دیگری بدهی اش را ندهد نمی توانند بدهی شان را بدهند و در نهایت، ضرر همه این مشکلات به تولید می رسد.

عضو هیئت نمایندگان اتاق با اشاره به اینکه بار اصلی بر دوشت تولید است گفت: ما زمانی از طریق یوزانس و ری فاینانس ی کساله خرید می کردیم و منابع را تامین می کردم ولی امروز امکان استفاده از این روش ها را هم نداریم و این مسئله فشار مضاعفی بر دوش تولیداست. هزینه تامین مالی برای بنگاه های تولیدی بشدت افزایش یافته و گردش نقدینگی در این بخش دچار مشکل است.


[ منبع این خبر سایت تابناک-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دومینوی بدهی ها در چرخه تولید و عرضه دارو ادامه دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات