نمایشگاه صنایع دستی پل ارتباطی تولیدکننده و صادرکننده است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی معاونت صنایع دستی کشور؛ سمیع الله حسینی مکارم معاون توسعه و مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره بر روند برگزاری نمایشگاه ملی صنایع دستی گفت: نمایشگاه ها یکی از اهداف برنامه ای ماست که هم در رشد و هم در صادرات صنایع دستی میتواند بسیار موثر واقع شود. امسال نیز علی رغم کاستی های که وجود داشت برگزاری نمایشگاه در این مکان یعنی مصلی تهران با استقبال عمومی مردم روبرو شده است.

وی ادلمه داد: البته امسال با توجه به شرایط خاص مکان برگزاری هنرمندان کاستی‌هایی رو داشتند که البته با استقبال عمومی قابل توجه نبود. خوشبختانه امسال تمهیداتی اندیشیده شد تا فعالان حوزه صنایع دستی اعم از تولیدکنندگان و صادر کنندگان، تجار، فروشگاه های نسل جدید، جوانان علاقمند به صنایع دستی، کارگاههای تولید زنده اینجا دورهم جمع شدند.

وی افزود: از ویژگی که امسال  نمایشگاه بیشتر به چشم میخورد تعامل میان تولید کنندگان و صادرکنندگان و تجار است که این اشنایی و تعامل دو جانبه خود زمینه ساز توسعه تولید وصادرات صنایع دستی ایرانی می شود.

حسینی مکارم تاکید کرد: براساس گزارش ها امسال سایت های فروش مجازی بیشترین خرید را از نمایشگاه داشتند، همچنین تجار و بازرگانان بسیاری نیز امسال از نمایشگاه خرید داشته و قراردادهایی را منعقد کرده اند که خود از تبعات تعامل مستقیم تولید کننده و صادر کننده است که میتواند پس از نمایشگاه ادامه دار نیز باشد.

وی یاداور شد: در میان اثار ارائه شده اثار فاخر نیز در کنار اثار کاربردی و سنتی به چشم میخورد که خوشبختانه مردم میتوانند در هر طیفی که نیاز دارند و علاقمند هستند کالای مورد نظر خود را خریداری کنند.

حسینی مکارم معاون توسعه و مدیریت سازمان اضافه کرد: در بازدیدی که از غرفه‌ها داشتیم مشاهده کردیم هم غرفه‌هایی که کالای فاخر داشته اند به خوبی فروش داشته و قراردادهای خوب منعقد کرده اند و هم غرفه هایی که کالاهای جدیدتر و با نواوری ارائه کرده اند و همچنین هنرمندانی که کالاهای کاربردی و سنتی داشته اند از فروش و قراردادهای منعقد شده راضی هستند.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نمایشگاه صنایع دستی پل ارتباطی تولیدکننده و صادرکننده است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات