مبارزه بیولوژیک در 800 هکتار از باغ های جنوب کرمان

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان سید یعقوب موسوی افزود: به ازای هر هکتار، یکهزار کفشدوزک در سه مرحله مختلف بسته به جمعیت آفت در باغ های مرکبات جنوب کرمان رهاسازی می شود که بخشی از آن در دست انجام است.
وی خاطرنشان کرد: سال‌های گذشته کاشت محصولات کشاورزی بیشتر از ارقام بومی صورت می‌گرفت که این موضوع کانون‌های طبیعی و مکان بسیار مناسبی برای تولید و پرورش حشرات مفید و جمعیت آفات تحت کنترل دشمنان طبیعی بوده است.
وی گفت: با ورود کارشناسان بخش کشاورزی و ارائه توصیه‌ در راستای استفاده از سموم شیمیایی برای کنترل آفات موجب نابودی دشمنان طبیعی آفات، مقاومت آنها به سموم شیمیایی و در نتیجه طغیان آفات می شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان با اشاره به اینکه وزارت جهاد کشاورزی طرح کاهش مصرف سموم شیمیایی را در سراسر کشور اجرا کرده است افزود: در این طرح یارانه سموم حذف و اعتبار آن در سه بخش کلینیک‌های گیاهپزشکی، عوامل مفید و تجهیزات غیرشیمیایی تقسیم و در اختیار بهره‌برداران بخش کشاورزی قرار داده می‌شود.
وی با بیان اینکه از جمله آفت مهم اساسی درختان مرکبات، شپشک آردآود است افزود: این آفت از شیره نباتی درخت تغذیه می‌کند و در صورت عدم کنترل موجب ضعف و نابودی درختان مرکبات می‌ شود.
موسوی خاطرنشان کرد: مبارزه بیولوژِیک علیه این آفت همزمان با ظهور پوره‌های آفت از نیمه دوم اردیبهشت و اوایل خرداد با توجه به شرایط محیطی با رهاسازی کفشدوزک کریپتولموس به عنوان شکارگر پوره‌های آفت اجرا می‌شود.
سالانه بیش از چهار و نیم میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در هفت شهرستان جنوب استان تولید می شود.
7450/3028

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مبارزه بیولوژیک در 800 هکتار از باغ های جنوب کرمان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات