حضور مستمر در بازار نیازمند توجه به سلیقه و نیاز مشتری است

به گزارش روز دوشنبه ایرنا ،علی اصغر اصغری در نشستی با خبرنگاران افزود: تولیدکنندگان باید به فرهنگ مصرفی بازار و خواسته مشتریان توجه کنند و رعایت حقوق مصرف‌ کننده یکی از مصادیق بارز اقتصاد و فرهنگ است.
وی افزود: رعایت حقوق مصرف‌ کننده هزینه نیست، بلکه یک سرمایه‌ گذاری است، زیرا پایداری تولید به حضور مصرف ‌کننده وابسته می باشد.
معاون صنعت، معدن و تجارت گلستان ادامه داد: گواهی رعایت حقوق مصرف‌ کننده برای واحد تولیدی یک برند محسوب می‌ شود، زیرا آن واحد با پشت سر گذاشتن مراحلی، مشتری‌ مداری خود را حفظ کرده و مصرف ‌کننده برای خرید کالای داخلی ترغیب می‌ شود که این امر بر اقتصاد استان نیز موثر خواهد بود.
وی در ادامه به برگزاری همایش تجلیل از حامیان حقوق مصرف کننده در روز چهارشنبه هفته جاری در مجتمع کاپری گرگان اشاره کرد و گفت: در این همایش که با حضور معاون وزیر و رییس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان، مدیر کل نظارت بر تشکل های مردمی این سازمان و مدیران ارشد استانی برگزار می شود، از 21 واحد برتر گلستان در این حوزه قدر دانی خواهد شد.
اصغری اضافه کرد: پس از اعلام فراخوان، 226 واحد در استان برای ارزیابی در این زمینه اعلام آمادگی کردند که 88 واحد تولیدی صنعتی، 17 واحد خدماتی، 14 واحد توزیعی، 23 واحد وابسته به صنایع دستی و گردشگری و 84 واحد مربوط به واحدهای صنفی خرد بودند.
دبیر این همایش افزود: پس از بررسی اولیه 221 واحد به مرحله نهایی رسیدند که با بررسی شاخص ها به نفع حقوق مصرف کننده در نهایت 21 واحد برتر انتخاب شدند که در روز همایش از آنان تجلیل خواهد شد.
وی تصریح کرد: در بخش واحدهای تولیدی صنعتی از 14 واحد، در بخش خدماتی از 2 واحد، در بخش صایع دستی و گردشگری از 2 واحد و از بخش واحدهای صنفی خرد نیز 3 واحد برتر شدند و در بخش توزیع هیچ واحدی شاخص های لازم را به دست نیاورد.
به گفته اصغری شاخص قیمت با زیر مجموعه های افزایش بهره وری و کاهش قیمت تمام شده، درج و اعلام قیمت و کاهش مصرف انرژی به همراه کاهش قیمت تمام شده در این بخش به شرط جلوگیری از کاهش کیفیت ملاک های اصلی ارزیابی بود.
وی یادآور شد: شاخص دوم گستره توزیع و خدمات پس از فروش به عنوان یکی از دغدغه های اصلی مردم در این مسیر بود که در این شاخص عواملی همچون وجود گستره توزیع کالا، تدوین و فراهم آوردن امکانات برای شکایت مشتریان، ایجاد مکانیسم جبران خسارت های احتمالی به مشترکان، ارایه دفترچه راهنما به زبان فارسی و ارایه خدمات مطلوب فروش در قبل، حین و پس از فروش به همراه تبیین مراکز مجاز سرویس دهی تاثیرگذار بوده است.
معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: درج تاریخ تولید و انقضا، وزن و حجم کالا مطابق مشخصات مندرج بر روی کالا نیز در ارزیابی شاخص دوم تاثیرگذار بود.
اصغری افزود: رعایت استاندارد برای کالاهایی که مشمول استاندارد اجباری هستند و تشویق تولیدکنندگانی که کالای استاندارد تولید می کنند، شاخص سوم ارزیابی بوده است.
وی ادامه داد: شاخص کیفیت که دغدغه اصلی مصرف کننده داخلی است، به عنوان عامل چهارم در انتخاب برترین ها تاثیرگذار بود.
به گفته وی بسته بندی بهداشتی و ایمن برای حمل در کنار تنوع و نوآوری شاخص دیگر ارزیابی بوده است.
3014/1648

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حضور مستمر در بازار نیازمند توجه به سلیقه و نیاز مشتری است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات