مقام سازی اقتصاد در همه زمینه ها امری ضروری است

به گزارش ایرنا، معاون مالی و اداری دانشگاه سمنان روز دوشنبه در اولین نشست کارگروه پژوهش و فناوری و تحول اداری ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی سمنان که در سالن کوثر استانداری سمنان برگزار شد، گفت: اقتصاد مقاومتی یک امر مستمر و نیازمند پیگیری جدی دارد.
علیرضا عرفانی افزود : باید اقتصاد به نحوی مقام شود که در برابر تکانه های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی مقاوم باشد.
وی با بیان این که متاسفانه اقتصاد دانشگاه سمنان مقاوم نیست، افزود: ٨٠ درصد از بودجه دانشگاه سمنان وابسته به دولت است.
وی تصریح کرد : این وابستگی زیاد دانشگاه به دولت مناسب نیست، به طور مثال سال گذشته وقتی ٩٠ درصد از بودجه به دانشگاه تزریق شد و ١٠ درصد آن تخصیص نیافت دانشگاه سمنان دچار مشکل شده بود.
وی اظهار کرد : اگر وابستگی دولت به نفت کم شود، بخش های خصوصی وابستگی به مواد اولیه وارداتی نداشته باشند و وابستگی دستگاه های اجرایی به بودجه دولت کم شود، اقتصاد مقام سازی می شود.
وی بر گفتمان سازی و فرهنگ سازی در حوزه اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل تاکید کرد.
رئیس بنیاد ملی نخبگان سمنان در این نشست گفت: پروژه ها و پیشنهادهایی که برای تحول اداری داده می شوند باید به طور حتم تاثیر بر اقتصاد مقاومتی داشته باشد.
داود فیض ادامه داد : نگاه مسئولان باید عملی باشد تا بتوان در حوزه اقتصاد مقاومتی گام برداشت.
وی تصریح کرد: اکنون بسیاری از پروژه ها به صورت معمول در دستگاه های اجرایی انجام می گرفته، فقط زمانی که این پروژه ها موثر است که در چارچوب واقعی اقتصاد مقاومتی، عملیاتی شود.
معاون توسعه مدیریت و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان، گفت: اقتصاد مقاومتی نیاز به زمان دارد و نباید عجولانه منتظر جوابگویی در این حوزه بود.
عبدالرضا محمودی با بیان این که نیروی انسانی یکی از معضلات اصلی در این حوزه است، افزود: همه باید تمام توان خود را در زمینه تربیت نیروی انسانی بگذارند.
وی خواستار همکاری بیشتر بخش خصوصی و هم افزایی بین دستگاه های اجرایی شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری سمنان با بیان این که اقتصاد مقاومتی یک کار ویژه و توصیه رهبری است، بر ضرورت ایجاد فضا سازی در زمینه اقدام و عمل تاکید کرد.
محمد همتیان افزود : اقتصاد مقاومتی باید دغدغه اصلی همه باشد و باید این امر به گفتمان سپس ارزش و به دنبال آن به ایده و فکر تبدیل شود.
وی بر مقاوم سازی اقتصاد در همه زمینه ها تاکید کرد و گفت: باید متناسب با فضای استان سمنان در این راستا برنامه ریزی شود.
وی اظهار کرد: با ورود بخش خصوصی بسیاری از مشکلات حل می شود، زیرا بخش های خصوصی ثبات و پایداری بیشتری دارند.
وی همچنین خواستار مشارکت مردمی در حوزه شد و افزود: تاثیرات مثبت مشارکت در ابتدا در استان سمنان و سپس همه جای کشور نقش ساز خواهد بود.
وی با اشاره به هم افزایی دستگاه های اجرایی، گفت: نباید موازی کاری و هم پوشانی در بین دستگاه ها رخ بدهد و همه باید در راستای اقتصاد مقاومتی با برنامه ریزی مدون گام بردارند.
از اهم وظایف کارگروه های هماهنگی می توان به تایید پیش نویس اقدامات، طرح ها و پروژه های اداری اولویت اقتصاد مقاومتی دستگاه های اجرایی بر اساس ملاحظات آمایشی-منطقه ای، بررسی پیشنهاد های دستگاه ها و تایین برنامه زمانبندی اشاره کرد.
برنامه ملی دوازدهگانه اقتصاد مقاومتی با ٦٠ طرح و ٣٠٠ پروژه امسال در دست اجراست.
استاندار سمنان برای تحقق هرچه زودتر راهبرد اقتصاد مقاومتی، ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در این استان را راه اندازی کرده است.
6026/7342

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مقام سازی اقتصاد در همه زمینه ها امری ضروری است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات