تجاری سازی 150 طرح کاربردی در دانشگاه آزاد اسلامی

‌به گزارش ایرنا، ابراهیم واشقانی یکشنبه شب این مطلب را در آیین پایانی چهاردهمین اجلاس معاونان پژوهش و فناوری و چهارمین نشست مدیران مراکز رشد و واحدهای فناور دانشگاه‌ آزاد اسلامی در مشهد اعلام کرد.
وی از جمله این طرح های کاربردی را تولید خودروی برقی در واحد قزوین عنوان کرد و افزود: برای ساخت 250 مورد از این خودروها تا کنون سفارش دریافت شده که مراحل نهایی خود را می گذراند.
وی گفت: پس از آن با هماهنگی هایی که با یک سرمایه گذار در ارومیه انجام شده سالانه 16 هزار دستگاه از این خودروها تولید می شود.
وی پروژه کلان ملی برای تولید بذرهای هیبریدی را از دیگر طرح ها عنوان و ذکر کرد: با توجه به وابستگی به خارج در این حوزه، پروژه مربوط در دست انجام است و 120 میلیارد ریال تسهیلات برای پیشبرد آن اختصاص یافته است.
وی پروژه دیگر را در بحث کنترل ریزگردها عنوان و ذکر کرد: در هماهنگی با شهرداری اصفهان و معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری این طرح به عنوان یکی از پروژه های موفق در کنترل ریزگردها، در دست اجرا است.
واشقانی دیگر پروژه را امحای زباله ها با استفاده از فناوری نوین پلازما دانست و گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از طرح حمایت کرده و تفاهمنامه ای با استانداری مازندران برای اجرای این طرح شهرستان آمل امضا شده است.
وی ادامه داد: حمایت از تاسیس شرکت های دانش بنیان از جمله اهداف و برنامه ریزی ها است و تا کنون 85 مرکز دانش بنیاد راه اندازی شده که تا پایان برنامه ششم به 150 مورد می رسد.
وی با بیان اینکه اجرای پروژه های کاربردی در دانشگاه مبنا است، افزود: تفاهم نامه های متعددی با دستگاه های اجرایی داریم که یکی از آنها امضای موافقتنامه با وزارت نفت بود و بر این مبنا برداشت از میدان نفتی 'کرنج' به عهده این مجموعه است که نخستین پرویوزال دانشگاه در این زمینه با رقمی حدود 50 میلیارد ریال اعتبار ریالی و دو برابر این رقم ارزی پذیرفته شد که پروژه ای کاربردی است که علاوه بر تولید درآمد برای دانشگاه، به بخش صنعت هم کمک می کند.
وی ادامه داد: در همین میدان دو پروژه دیگر هم در دست بررسی است که با تعامل شرکت مناطق نفتی جنوب امیدواریم ظرف سه ماه آینده این دو پروژه هم که رقمی معادل همین میزان است، واگذار شود.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی برگزاری نشست ها و کمیسیون های تخصصی همایش و نتایج آن را مثبت خواند و گفت: این بخشنامه ها بدون همکاری و همدلی همه بخش ها و واحدها اثربخشی مطلوب را نخواهد داشت.
واشقانی ایجاد قطب های علمی، پارک ها، مراکز رشد و شهرک های فناوری در استان ها و نیز راه اندازی مراکز پژوهشی، همچنین تاسیس پژوهشگاه مرکزی دانشگاه را از جمله اقدامات در این حوزه عنوان کرد.
این همایش از دو روز قبل با حضور معاونین و مدیران پژوهش 400 واحد دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شده بود و شرکت کنندگان در نشست های تخصصی ضمن بررسی محدودیت ها و مشکلات در جریان سیاست ها و برنامه های جدید این حوزه در سال اقتصاد مقاومتی قرار گرفتند.
در آیین پایانی این همایش از بسته مهارت های آموزشی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی، واحد مشهد نیز رونمایی شد.
1906/5132

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تجاری سازی 150 طرح کاربردی در دانشگاه آزاد اسلامی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات