تشخیص سریع و ارزان آلزایمر و سرطان

محققین برزیلی حسگر زیستی را طراحی کرده اند که قادر به شناسایی سریع سرطان، آلزایمر و پارکینسون است.

تشخیص سریع و ارزان آلزایمر و سرطان

تشخیص زود هنگام سرطان، آلزایمر و پارکینسون منجر به تسریع روند درمان این بیماری ها می شود و می توان گفت با تشخیص سریع بیماری های ذکر شده احتمال درمان برای آنها بسیار قوت می گیرد.

از این رو محققین آزمایشگاه نانوفناوری ملی برزیل حسگر زیستی را تولید کرده اند که قادر به تشخیص زود هنگام مولکول هایی است که به طور خاصی با سرطان های گوناگون و بیماری های عصب شناسی مرتبط هستند.

این حسگرزیستی از یک ترانزیستور ارگانیک لایه ای به اندازه نانومتر تشکیل شده که بر روی اسلاید شیشه ای قرار می گیرد و حاوی شکل تقلیل یافته «پپتید» معروف به «glutathione» است.

در واقع زمانیکه این ماده در مجاورت با آنزیم GST که مرتبط با پارکینسون، آلزایمر، سرطان سینه و تعداد زیادی از بیماری ها است، قرار می گیرد، واکنشی از خود نشان می دهد که توسط ترانزیستور شناسایی می شود.

این وسیله به دلیل دقت نانومتریک خود حتی قادر به تشخیص مولکول های بیماری با سطح بسیار پایین هم است. از این حسگر زیستی می توان برای تشخیص سریع، ایمن و تقریبا ارزان بیماری های پیچیده در مقیاس نانومتر نیز استفاده کرد.

در حال حاضر محققین برزیلی بر روی نمونه کاغذی و یکبار مصرف این حسگر زیستی کار می کنند تا با هزینه پایین در دسترس قرار گیرد.

نتیجه این تحقیق در نشریه Organic Electronic منتشر شده است.

منبع: مهر

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-فناوری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تشخیص سریع و ارزان آلزایمر و سرطان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات