کلید مشکلات تلویزیون دست میرباقری است؟


سید مرتضی میرباقری در حالی اولین انتصاب علی‌عسکری پس از معرفی به عنوان رییس جدید سازمان صداوسیما محسوب می‌شود که وی شش سال قبل هم این سمت را عهده‌دار بود.
برخی از دوران معاونت میرباقری در سیما، به عنوان دوره‌ای پررونق برای تلویزیون یاد کرده و عده‌ای دیگر این پرسش را مطرح می‌کنند که با توجه به مشکلات مالی حال حاضر، میرباقری می‌تواند کلید حل مشکلات تلویزیون باشد؟؛ پرسشی که در مراسم تودیع و معارفه معاون سیما، از سوی رییس رسانه ملی و معاون قبلی سیما به آن پاسخ داده شد.
به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، در مراسم روز یکشنبه، حمایت‌ از معاون جدید سیما به وضوح در صحبت‌های علی‌عسکری و پورمحمدی دیده شد و هر دو انتخاب میرباقری را در این شرایط به نفع سازمان صداوسیما دانستند.پورمحمدی که در دوران مدیریت در شبکه سه، معاونت میرباقری در سیما را تجربه کرده است، یادآور شد که وی بهترین دوران کاری خود در رسانه ملی را در دوره همکاری با میرباقری گذرانده است. «اعتماد میرباقری به مدیران خود»، «برگزاری جلسات کارشناسی دقیق» و «رصد و نظارت دائمی بر کارها» از جمله ویژگی‌هایی است که پورمحمدی برای دوران معاونت میرباقری برشمرد و تولید برنامه‌های خوب در سیما به ویژه شبکه سه را نتیجه این برنامه‌ریزی دانست.
او گفت: « شبکه سه سیما در دوره آقای میرباقری پر مخاطب ترین شبکه بوده است و آمار نشان می دهد میزان بینندگان این شبکه در سال 88 بیش از 80 درصد و میزان رضایت از این برنامه ها بالای 90 در صد بوده است که این موفقیت در سایه مدیریت خوب دکتر میرباقری حاصل شده بود.»
مرتضی میرباقری در دوران ریاست علی لاریجانی و پنج سال اول ریاست ضرغامی، معاونت سیما را عهده‌دار بود. او شهریور ماه 89 به طور ناگهانی برکنار شد و جای خود را به علی دارابی داد. با رفتن ضرغامی از صداوسیما، دارابی هم از معاونت سیما رفت و پورمحمدی آمد.حالا بعد از 18 ماه پورمحمدی هم می‌رود تا سمت معاونت سیما را به فردی بسپارد که زمانی با او همکاری داشته است.
با رفتن میرباقری از صداوسیما، از شانزدهم مهر 92 عبدالرضا رحمانی فضلی طی حکمی، مرتضی میرباقری را به سمت رییس مرکز و قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور منصوب کرد.او این حکم را «با عنایت به تعهد و تجارب مؤثر و ارزشمند میرباقری در حوزه فرهنگی و اجتماعی» به وی ابلاغ کرد.
رفتن میرباقری از معاونت سیما یک‌باره اتفاق افتاد.یک روز قبل از اینکه میرباقری جای خود را به دارابی بدهد، برای آخرین بار به بازدید از پشت صحنه سریال «نون و ریحون» ساخته فرزاد موتمن رفت و در جمع خبرنگاران حاضر شد. او دوم شهریور 89 از راه‌اندازی شبکه‌های جدید، خصوصا شبکه مستند گفت و تحقق این امر را منوط به همکاری دولت با صداوسیما به لحاظ تامین بودجه دانست؛ رویکردی که این روزها صداوسیما بار دیگر با جدیت به آن می‌اندیشد و در دیدار رییس جمهور با رییس صداوسیما هم بر تعامل بیشتر تاکید شده است.
عبدالعلی علی‌عسکری از همان روز نخست بازگشت به صداوسیما با نشان دادن چراغ سبز به قوای سه‌گانه کشور اعلام کرد که امیدوار است با حمایت رییس‌جمهور، رییس قوه قضاییه و رییس مجلس، با اتکا به داشته‌ها و سرمایه‌های سازمان صداوسیما بتوانند در دوران جدید، فصل نویی را برای صداوسیما رقم بزنند؛ رویکردی که برای تحقق آن به طور قطع نیازمند همکاری معاونانی است که بتوانند در این مسیر با او همگام و هم جهت باشند.مرتضی میرباقری در پشت صحنه نون و ریحونمرتضی میرباقری در پشت صحنه نون و ریحونمرتضی میرباقری در پشت صحنه نون و ریحون
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-هنری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کلید مشکلات تلویزیون دست میرباقری است؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات