رمانی از «هرمان هسه» در بازار کتاب


«بازی مُهره شیشه‌ای» نوشته هرمان هسه، با برگردان محمد بقایی (ماکان) به بازار کتاب عرضه شده است.
به گزارش خبرنگار ادبیات و کتاب ایسنا، این رمان اثری است که «ماکان» از این نویسنده آلمانی به فارسی برگردانده است. این کتاب در 610 صفحه در قطع رقعی از سوی انتشارات تهران منتشر شده است.
مترجم در پیش‌گفتار کتاب می‌نویسد: هسه در این اثر به یکی از مهمترین مسائل اجتماعی می‌پردازد که به سردرگمی نسل جوان در قبال تضاد میان ارزش‌های تثبیت شده، دنیای قدیم و دستاوردهای عقل نوین مربوط می‌شود. یعنی در قلمرویی متفاوت که به سبب از هم گسیختگی و عدم انسجام روحی می‌شود. در این رمان تأثیر تقابل آن‌ها بر فرد و جامعه مورد بررسی قرار می‌گیرد. به عقیده نویسنده که اغلب جامعه‌شناسان نیز بر آن تأکید دارند بسیاری از اضطراب‌ها، سردرگمی‌ها و حتی خشونت‌ها سردر این معضل دارد. بنابراین از هم گسیختگی انسان امروز از نگاه هسه مسئله‌ای است اخلاقی و هویتی که در رمان بازی مهره شیشه‌ای در اصطلاحاتی نمادین مورد بررسی قرار می‌گیرد.
این کتاب به قیمت 40 هزار تومان در 500 نسخه منتشر شده است.
انتهای پیام


[ منبع این خبر سایت ایسنا-هنری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رمانی از «هرمان هسه» در بازار کتاب» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات