خانواده زندانیان حمایتهای معنوی و اجتماعی نیاز دارند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دادگستری استان زنجان،، جعفر گل محمدی در مجمع عمومی سالانه انجمن حمایت از زندانیان و جشن نسیم مهر استان زنجان که با حضور اعضای مجمع برگزار شد ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و تسلیت فرا رسیدن ۱۴ خرداد ماه سالروز رحلت معمار کبیر جمهوری  اسلامی ایران  افزود: آسیب های اجتماعی ناگزیر درهر جامعه ای اتفاق می افتد و هیچ جامعه ای مصون از آسیب های اجتماعی نیست و در تمام جوامع بشری نهادها و گروه های مختلفی برای حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی وجود دارد چون همه  امور را نمی شود به دولت ها ونهادها ی حاکمیتی محول کرد چرا که آسیب ها گسترده و نیاز ها در جامعه بیشتر  می باشد و کمک ها در این زمینه می تواند جهات  مختلفی داشته باشد.

رئیس شورای قضایی استان زنجان با بیان اینکه یکی از معضلات جامعه، معضلات زندانیان است ادامه داد: بنا بر ضرورت های قضایی، دفاع اجتماعی ،ایجاد امنیت و پاکسازی و سالم سازی جامعه ما مجبوریم با ناقضان قانون و متعدیان و متعرضان به حریم و نوامیس مردم برخورد قضایی و قانونی کنیم و ناچارا تعدادی به زندان می روند وکسانی که به زندان می روند عموما افراد ضعیف، کم درآمد و در معرض آسیب جامعه هستند و از زندان رفتن این افراد، خانواده و اطرافیان وی نیز در معرض انواع آسیب ها و خطرات  اجتماعی قرار می گیرند که بایستی اقدامات و حمایتهای لازم از این قشر آسیب پذیر یعنی خانواده زندانیان در ابعاد مختلف مادی و فرهنگی انجام شود تا آسیب نبینند.

گل محمدی ادامه داد: خانواده زندانیان علاوه بر حمایت های مادی به حمایتهای معنوی، روانشناسی، روانپزشکی و اجتماعی نیاز دارند، چرا که اگر نتوانیم این آسیب دیده گی ها را جبران کنیم هیچ تضمینی برای مصون ماندن جامعه از مسائل فرهنگی و اجتماعی  وجود نخواهد داشت.

در این مراسم علی محمد ظهیریان بازرس انجمن حمایت از زندانیان استان زنجان گزارشی از عملکرد مالی و حمایتهای انجمن  از خانواده های زندانیان نیازمند و تحت پوشش  در سال ۹۴ ارائه کردند.

در ادامه، مراسم انتخابات بازرسین انجمن  برگزار و علی محمد ظهیران و عبداله مرادی با کسب بیشترین آراء به مدت یکسال بعنوان بازرس انجمن حمایت از زندانیان استان زنجان انتخاب شدند و همچنین  در این مراسم جشن نسیم مهر در راستای حمایت از خانواده زندانیان نیازمند تحت پوشش انجمن  برگزار و خیرین  حاضر در جلسه  با تکمیل فرم حمایتی ، کمک ها و حمایت های مالی خود را  از خانواده های زندانیان تحت پوشش  اعلام کردند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خانواده زندانیان حمایتهای معنوی و اجتماعی نیاز دارند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات