تعامل بین تجار افغانستان و سرمایه گذاران خراسان جنوبی بیشتر شود

به گزارش خبرنگار مهر٬ وجه الله خدمتگزار صبح دوشنبه در دیدار با والی فراه افغانستان٬ اظهار کرد: امید است با توجه به مشترکات این دو استان٬ روابط پایداری بین دو استان برقرار شود.

وی ادامه داد: باید رابطه این دو استان را در زمینه های فرهنگی٬ گردشگری٬ تاریخی و اجتماعی نیز افزایش دهیم.

خدمتگزار اظهار کرد: امید است بتوانیم گام های ارزنده ای را در فعالیت های تجاری و بازرگانی با ولایت فراه برداریم.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه متقاضی ایجاد کنسولگری در فراه هستیم٬ افزود: همچنین آمادگی تامین برق مورد نیاز ولایت فراه را داریم.

وی خواستار فعال شدن بازارچه های خراسان جنوبی شد و افزود: فعال کردن نقاط مرزی تاثیر زیادی در استحکام روابط خراسان جنوبی و ولایت فراه دارد.

خدمتگزار با تاکید بر استفاده از منطقه ویژه اقتصادی در پررنگ کردن روابط تجاری٬ اظهار کرد: همچنین امید است از ظرفیت دانشگاهی و دیگر پتانسیل های خراسان جنوبی در راستای گسترش دو استان استفاده شود.

وی با اشاره به مرز مشترک خراسان جنوبی با افغانستان٬ بیان کرد: این دو استان امن‌ترین مرزهای کشور را دارا هستند.

استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: با اتصال خراسان جنوبی به نقطه ریلی از طریق چابهار و زاهدان٬ روابط تجاری و اقتصادی میسر خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تعامل بین تجار افغانستان و سرمایه گذاران خراسان جنوبی بیشتر شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات