ناراحتی آمریکا از حضور ایران در عراق/ نیویورک تایمز: ایران قدرتمندترین نیروی خارجی حاضر در عراق است

نبرد فلوجه اما به مثال دیگری از اینکه چگونه منافع ایران و آمریکا ظاهرا مشابه بوده و در زمانی یکسانی در عراق با یکدیگر برخورد کرده است. به گزارش نامه نیوز به نقل از نیویورک تایمز، نیروهای آمریکایی در خط نخست جبهه های سوریه برای عقب راندن داعش از پایتخت این گروه تروریستی در رقه هستند اما در عراق، داستان متفاوت است، ایران و نه آمریکا عملیات بازپس گیری فلوجه از نیروهای داعش را رهبری می کند.

در حمله به فلوجه برای شکست دادن داعش و بازپس گیری این شهر، ده ها هزار نفر از سربازان عراقی، افسران پلیس و نیروهای نظامی شیعه مورد حمایت ایران خود را برای بازپس گیری فلوجه آماده می کنند و نگرانی از به راه افتادن حمام خون فرقه ای را افزایش یافته است. ایران مشاوران نظامی شامل قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران را برای کمک به انجام عملیات نظامی در این شهر به فلوجه اعزام کرده است.

نبرد فلوجه اما به مثال دیگری از اینکه چگونه منافع ایران و آمریکا ظاهرا مشابه بوده و در زمانی یکسانی در عراق با یکدیگر برخورد کرده است، تبدیل شده است. هردوی ایران و آمریکا خواستار شکست داعش هستند؛ اما آمریکا مدتهاست معتقد است که نقش ایران می توانند با عصبانی کردن سنی ها و حساس کردن آنها مشکل ساز شود.

درشرایطی که جنگ علیه داعش از مرزهای عراق و سوریه عبور کرده،  آمریکا از آن به عنوان دو جنگ مجزا یاد می کند، در سوریه، جایی که دولت بشار اسد دشمن آمریکا محسوب می شود، کردها متحد آمریکا هستند.

اما در عراق، جایی که آمریکا از دولت مرکزی این کشور حمایت می کند و به ارتش عراق آموزش و مشاوره نظامی ارائه می دهد، به دلیل نقش ایران محدود شده است، ایران قدرتمندترین نیروی خارجی حاضر در عراق است.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ناراحتی آمریکا از حضور ایران در عراق/ نیویورک تایمز: ایران قدرتمندترین نیروی خارجی حاضر در عراق است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات