امیرعبداللهیان:به کمک های مستشاری در منطقه ادامه می دهیم

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه گفت:جمهوری اسلامی ایران با افتخار و قاطعیت به کمک های مستشاری خود در مبارزه جدی با تروریسم در منطقه ادامه می دهد و آن را برای کمک به امنیت و ثبات همه کشورهای منطقه و جهان امری حیاتی می داند. به گزارش نامه نیوز، حسین امیرعبداللهیان در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا با اشاره به عملیات مهم فلوجه عراق علیه داعش افزود:اگر کمک تهران و اقدامات موثر ارتش و نیروهای مردمی عراق و سوریه در مبارزه با تروریسم نبود اکنون هیچ نقطه امنی در منطقه حساس غرب آسیا وجود نداشت.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: در صورت اراده جدی جهانی در مبارزه با تروریسم ، به یقین تروریست ها در آینده منطقه جایی نخواهند داشت.
وی افزود: متاسفانه حامیان دولتی و غیردولتی تروریست ها و طرفهایی که از تروریسم استفاده ابزاری می کنند ،علاوه بر تهدید امنیت منطقه و جهان ، خود را نیز بشدت متضرر ساخته اند.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه گفت: تهران ، تمرکز بر راه حل سیاسی ، مبارزه جدی با تروریسم و همکاری های همه جانبه منطقه ای را از ضرورت های کنونی می داند.
ارتش عراق طی هفته های اخیر تمرکز مبارزات با تروریست ها را در فلوجه متمرکز کرده است. این شهر یکی از گلوگاههای تروریست ها و حامیان آنها محسوب می شود و آزاد سازی آن پیروزی بزرگی برای دولت و ملت عراق به شمار می رود.

طی ماهها و هفته های اخیر داعش در رقه سوریه و موصل عراق نیز موضع تدافعی گرفته و در حال از دست دادن مواضع خود در این دو کشور است.
برخی کشورهای حامی تروریست ها طی روزهای اخیر از کمک های مستشاری جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریست ها انتقاد کرده اند. این در حالی است که حضور مستشاری جمهوری اسلامی ایران در عراق و سوریه به درخواست رسمی دولتهای این دو شور انجام می شود.به اعتراف بسیاری از مقامات عراق و سوریه در صورتی که کمکهای مستشاری جمهوری اسلامی ایران نبود امروز داعش توانسته بود بسیاری از شهرهای این دو کشور درگیر تروریسم را اشغال کند.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امیرعبداللهیان:به کمک های مستشاری در منطقه ادامه می دهیم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات