حذف بند مربوط به التزام به نظام و ولایت فقیه از آئین‌نامه صنفی دانشجویان+سند

به گزارش مشرق، در آئین‌نامه شورای صنفی دانشجویان دانشگاه‌های کشور که به تازگی بازنگری و ابلاغ شده است، در بخش اول قوانین انتخابات - بخش «د» و ماده 10- «اعتقاد به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و التزام عملی به ولایت مطلقه فقیه و قانون اساسی» که از شرایط اصلی کاندید شدن در شوراهای صنفی بود، حذف شده است.

با توجه به اینکه اخیراً برخی گروهک‌های معاند با نظام جمهوری اسلامی از جمله جریان‌های دارای تفکرات مارکسیستی در حال برنامه‌ریزی برای فعال شدن در چند دانشگاه در قالب شوراهای صنفی هستند، مسئله حذف بند اعتقاد به جمهوری اسلامی و التزام به ولایت فقیه و قانون اساسی بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد و حتی تعجب برانگیز است که چطور مسئولان وزارت علوم چنین بند مهمی را از آئین‌نامه صنفی دانشجویان حذف کرده‌اند.

* بی اطلاعی مسئول وزارت علوم از حذف بند التزام به نظام و ولایت فقیه در آئین‌نامه صنفی دانشجویان

برای اطلاع از دلیل حذف این بند از آئین‌نامه صنفی دانشجویان با عبدالحسین فریدون مدیرکل دفتر وزارتی وزارت علوم گفت‌وگو کردیم که وی از این مسئله اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: چنین مسئله‌ای غیرممکن است و من حتما پیگیری کرده و رسانه‌ها را در جریان نحوه کار قرار می‌دهم.

* ریاضی: آئین‌نامه صنفی است و بندهای آموزشی و انضباطی درنظر گرفته‌ایم

همچنین ابوالحسن ریاضی معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان گفت: آیین‌نامه صنفی دانشجویان مربوط به مسائل آموزشی است و در این آیین‌نامه قید کردیم که دانشجویان و اعضای این شورا اجازه فعالیت سیاسی ندارند و  هر گونه فعالیت سیاسی ممنوع است. به همین دلیل بندهای موجود در آیین‌نامه نیز مرتبط با شرایط آموزشی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: دانشجویان ما به طور کلی ملتزم به نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه هستند و در ابتدای ورود به دانشگاه از این مراحل عبور می‌کنند و پس از آن به عنوان کاندید اعضای شورای صنفی انتخاب می‌شوند، از طرفی انجام خدمات صنفی و کمک به سلف‌سرویس‌ها و خوابگاه‌ها از همه دانشجویان استفاده می‌کنیم و معیارهای سنجش برای انجام این فعالیت‌ها، آموزشی است.

ریاضی ادامه داد: براین اساس دانشجویانی که اعضای شورای صنفی می‌شوند نباید محکومیتی در شورای انضباطی داشته باشند و از طرف دیگر از لحاظ درسی نیز نباید مشکل آموزشی داشته باشند.


[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حذف بند مربوط به التزام به نظام و ولایت فقیه از آئین‌نامه صنفی دانشجویان+سند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات