اتحاد اسلامی موافق نظام پارلمانی در اقلیم کردستان عراق است

صلاح الدین بهاءالدین، دبیر کل جدید حزب اتحاد اسلامی اقلیم کردستان عراق در گفتگو با خبرنگار مهر در اربیل گفت: وضعیت بن بست اقلیم کردستان باید هرچه‌ زودتر رفع شود.

وی افزود: ما به‌ عنوان اتحاد اسلامی کردستان عراق موافق سیستم پارلمانی برای اقلیم کردستان عراق هستیم.

همزمان ابوبکر هلدنی، رئیس فراکسیون اتحاد اسلامی در پارلمان اقلیم کردستان عراق در این خصوص گفت: اولویت کاری ما پیش از دست به‌ کار شدن رسیدن به‌ راهکاری است تا از این بحران سیاسی اقلیم بیرون بیایم.

بعد از اینکه‌ دو روز پیش کنگره‌ هفتم اتحاد اسلامی برگزار شد، صلاح الدین بهاءالدین بجای محمد فرج به‌ عنوان دبیرکل جدید اتحاد اسلامی انتخاب شد.

همچنین در این کنگره‌ هئیت دفتر سیاسی اتحاد اسلامی اقلیم کردستان به‌ همراه‌ ۳۷ تن از نمایندگان مناطق و شهرهای اقلیم انتخاب شدند.

صلاح الدین بهاءالدین قبلا به‌ مدت ۱۷ سال دبیرکل حزب اتحاد اسلامی کردستان عراق بود که‌ چهار سال پیش جایگاه‌ خویش را به‌ محمد فرج واگذار کرد. اما در کنگره‌ اخیر این حزب توانست با ۸۰۱ رای از مجموع ۱۱۲۷ رای دوباره‌ به‌ دبیرکلی این حزب برگزیده‌ شود.

اتحاد اسلامی اقلیم کردستان عراق در سال ۱۹۹۴ تشکیل شده‌ است و تا الان ۷ کنگره‌ برگزار کرده‌ است، این حزب در پارلمان اقلیم دارای ۱۰ کرسی و در بغداد دارای ۴ کرسی نمایندگی است.

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اتحاد اسلامی موافق نظام پارلمانی در اقلیم کردستان عراق است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات