رژیم سعودی یک فعال حقوق بشر را به ۸ سال زندان محکوم کرد

به گزارش «شیعه نیوز»، سازمان عفو بین الملل اعلام کرد که دادگاهی در عربستان روز یکشنبه «عبدالعزیز الشبیلی» فعال حقوق بشر را به ۸ سال زندان محکوم کرده است.

سازمان عفو بین الملل اعلام کرد که الشبیلی از موسسان انجمن حقوق مدنی و سیاسی در عربستان است که اتهاماتی همچون مخالفت با نظام، دعوت برای تظاهرات و متهم نمودن نیروهای امنیتی به شکنجه و سرکوب به وی وارد شده است.

«جیمز لینچ» معاون رئیس بخش خاورمیانه و شمال آفریقای سازمان عفو بین الملل گفت: مقامات سعودی پس از بستن انجمن حقوق مدنی و سیاسی نسبت به پیگرد اعضای موسس آن و زندانی کردن یکی پس از دیگری مبادرت کردند تا به این ترتیب مانع هرگونه انتقاد از وضعیت حقوق بشر در عربستان شوند.

وی اظهار داشت که الشبیلی آخرین عضو موسس این انجمن حقوق بشری مستقل در خارج از زندان بود که به ارائه اطلاعات به سازمان عفو بین الملل برای مورد استفاده قرار گرفتن در دو گزارش این سازمان نیز متهم شده بود.

لینچ از هم پیمانان بین المللی عربستان خواست تا مقامات این کشور را برای پایان دادن به اعمال سیاست مشت آهنین آل سعود علیه جامعه مدنی تحت فشار قرار دهند.

خبر محکومیت فعال مدافع حقوق بشر در عربستان در حالی است که رژیم سعودی روز یکشنبه یک نفر دیگر را نیز گردن زد.

لازم به ذکر است که رژیم سعودی از سوی سازمان های بین المللی و منطقه ای به نقض گسترده حقوق بشر در این کشور متهم است.

انتهای پیام/ 852

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رژیم سعودی یک فعال حقوق بشر را به ۸ سال زندان محکوم کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات